Fotbalová reprezentace vypsala soutěž o Mf DNES. Tohle ale funkcionáři nečekali

Fotbalový nároďák nabízí předplatné novin pana premiéra. | FOTO: Facebook

Soutěž o předplatné Mf DNES, stranického tisku hnutí ANO, vypsala na Facebooku Česká fotbalová reprezentace. Soutěž měla být jednoduchá: „Napište do komentářů, proč byste ho měli vyhrát právě vy či váš blízký. Na začátku roku vybereme 10 z vás!“ stojí ve sdělení na profilu fotbalové reprezentace. Její funkcionáři si ale asi neuvědomují dvě věci, Mf DNES už dávno nejsou normální noviny a zdaleka ne všichni fanoušci fotbalu jsou mimo.

A tak se stalo to, co se muselo stát. Na místo roztomilých komentářů a předhánění se, kdo víc by si moc přál dostávat každý den do schránky kupku lží a útoků na konkurenty Babiše, se pod příspěvkem objevují ostré komentáře kombinované s vtipem a nadhledem.

„Styděla bych se sama před sebou, soutěžit o předplatné Babišových novin,“ vzkazuje pořadatelům jedna ze „soutěžících“. Jiný fanoušek se podivuje, proč by tento plátek měl číst: „Proboha, proč bych jej mel chtít ? Nepotřebují si číst v novinach od STBáka o tom, jak mu všichni ubližují… ne to opravdu nemám zapotřebí.“ Další přidává: „Abych mohl s tou Babišovou hlásnou troubou zatopit v kamnech“. A protože jsou mezi fanoušky fotbalu i mladí, ozval se jeden student: „Abych se jako student žurnalistiky mohl ještě více učit, kým se nemám stát.“

Ten, kdo pod hlavičkou nároďáku vypsal tuto soutěž, si asi neuvědomuje, co nabízí. Jistě, MfD nutně potřebuje každého předplatitele. Čísla nejsou dobrá a lidé ji odhlašují, ale tohle? Funkcionáři nároďáku a Mafry si stále neuvědomují, pro co a koho pracují a co dělají. Že ve skutečnosti nejde o noviny, ale o zbraň, kterou estébák útočí na své konkurenty a zároveň si s titulem dělá kampaň pro své znovu, znovu a znovuzvolení.

A pro toho, kdo by chtěl od fotbalistů předplatné zdarma, tady je odkaz. Hodně štěstí!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?