Grebeníček v knize obhajuje komunistické zločiny proti církvi. Pokřtil mu ji ministr kultury

Komunista Miroslav Grebeníček, jehož otec proslul krutým mučením politických vězňů, napsal knihu. Jmenuje se Ve znamení kříže, je o církevních restitucích a podle iDNES.cz mu ji pokřtil ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk.

Grebeníček ve své knize píše o spojení „církve a říše“ a kritizuje návrat majetku okradeným. „Jsme téměř bezmocnými svědky toho, jak se církev stává součástí rozsáhlého vlastnického převratu, který v České republice stále ještě probíhá,“ napsal.

Grebeníček o své knize poskytl rozhovor komunistickým Haló novinám, kde například tvrdí: „V roce 1992 sice tehdy ještě málo známý Dominik Duka na otázku o navrácení údajného církevního majetku farizejsky prohlásil: „Jenom to ne, to by nás zabilo„, ale brzy nejen on, ale i další římskokatoličtí hodnostáři se sápali po majetku s elegancí a jasnozřivostí tchořů v kurníku.“

Staněk, který je ministrem za sociální demokracii, zjevně zapomněl, že tuto stranu komunisté v roce 1948 zlikvidovali. Tento ministr ovšem například před časem obhajoval komunistického básníka Karla Sýse – zdá se tedy, že komunistické křídlo ČSSD opět nabývá na síle.

Zdanění církevních restitucí prosazuje současná koalice ANO, ČSSD, KSČM a SPD. Zastánci zdanění argumentují zejména údajným nadhodnocením finančních náhrad daných zákonem o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi, jak byl schválen navzdory obstrukcím levice před šesti lety za vlády Petra Nečase (ODS). Opozice zastává názor, že se jedná o zdaňování něčeho, co bylo ukradeno.

Není zde článek celý?