Královský vánoční stromeček: Královna Alžběta II. se připravuje na Vánoce

Hrad Windsor, který je sídlem britských monarchů a zároveň druhým největším obývaným hradem na světě (hned po Pražském hradě), ozdobil vánoční stromeček. Výška tohoto stromu dosahuje až šesti metrů a je ozdoben miniaturními korunkami.

Fotografie vánočního stromečku, který je umístěn v hale sv. Jiří, na sociálních sítí zveřejnili zaměstnanci dané rezidence. Tento stromek je ozdoben baňkami a zlatými borovými šiškami, ale také miniaturními korunkami. Od 1. prosince si tento symbol Vánoc mohou ve Windsoru prohlédnout všichni zájemci, uvědomil portál mail.ru.

Královna Alžběta II. již tradičně tráví Vánoce v rezidenci Sandringham House, kam jezdí se svým manželem princem Philipem, vévodou z Edinburghu, a to deset dní před tímto svátečním dnem. O něco později, konkrétně 23. prosince, dorazí do této rezidence v Norfolku také hosté královské rodiny.

​Každým rokem na Vánoce posílá královna spolu se svým manželem asi 800 vánočních přání, které osobně podepíše. Alžběta II. dále kupuje asi 1 500 vánočních pudinků pro zaměstnance svých rezidencí a umisťuje vánoční stromky ve Westminsterském opatství, Katedrále sv. Pavla a několika dalších kostelech.

Dne 25. prosince se královna Alžběta II., jako již tradičně, obrací na Angličany s vánočním přáním.


Není zde článek celý?