L’Express: Po protestech se ve francouzských obchodech vyprodaly všechny žluté vesty

Zatímco si velké francouzské obchodní řetězce stěžují na pokles návštěvnosti v jejich prodejnách, k němuž došlo po zahájení protestů hnutí tzv. Žlutých vest (jejich příjmy klesly na 35 %), existuje několik obchodů, jejichž majitelé si mnou ruce. Informoval o tom deník L’Express.

Hovoříme o specializovaných prodejnách pro majitele automobilů, které prodávají tyto žluté vesty. Podle manažera obchodu Feu vert, který se nachází ve městě Mont-de-Marsan, byl tento produkt vyprodán již minulou sobotu a na nové dodávky si zájemci budou muset počkat až do konce týdne.

„Jakýmsi „logickým důsledkem“ rozvoje tohoto protestního hnutí byl nárůst prodeje fluorescenčního oděvu, který se stal jakousi „uniformou“ demonstrantů,“ píše deník a dodává, že mnoho specializovaných obchodů nebylo na takový boom připraveno.

„Nejedná se o druh zboží, který obvykle prodáváme ve velkém množství, i když by tuto vestu měl mít podle teorií v autě každý,“ přiznává manažer obchodu Feu Vert. Deník dále připomíná, že od 13. února 2018 je povinností mít žlutou vestu v autě. Často je tak tato vesta již součástí při nákupu vozu. Dnes je však tato vesta velmi populární i mezi těmi, kteří auta neřídí.

„Zákazníci přicházejí společně, kupují vesty a oblékají si je už při odchodu z obchodu,“ tvrdí prodavačka z obchůdku s názvem Norauto, který se nachází v blízkosti města Aubagne (departement Bouches-du-Rhône).

Zaměstnanec z oddělení jízdních kol v obchodě Decathlon uvedl, že se za poslední týden prodeje těchto vest ztrojnásobily. Na webových stránkách Amazonu byl tento produkt dokonce zařazen na první místo, co se týče prodeje v sekci Auto & Moto.


Není zde článek celý?