Lidovky snaživě psaly o Babišově cestě do Maroka. Takhle vypadá propaganda z Agrofertu

Lidové noviny z holdingu Agrofert napsaly na svém webu roztomilý text o cestě českého premiéra Andreje Babiše do Maroka. Převzaly část z jeho facebookového statusu a udělaly z něj zprávu, za jakou by se nemuseli stydět jejich kolegové v KLDR, Rusku nebo v Číně: Babiš se potkal se dvěma mladíky a ti se chtěli vyfotit. A mluvili s ním o migrantech! Kromě ostudného patolízalství holdingového listu je tu ještě jedna věc: mladí muži, o kterých se v článku píše, se vyznění brání.

„Příjemné překvapení zažil premiér Andrej Babiš v marockém rychlovlaku na cestě do Casablanky. Narazil na dvojici Čechů, kteří se s ním pustili do hovoru a následně jej požádali, zda by je nevzal domů letadlem. ,Mohli bychom se s vámi vyfotit?‘ zeptali v marockém TGV premiéra Andreje Babiše česky dva mladíci. Podle českých turistů zde byly až tisíce migrantů, kteří čekali na přijetí. Jednou ze zajímavostí bylo, že mladíci požádali premiéra, zda by nemohli letět do Prahy s ním ve vládním speciálu. Předseda vlády sice nebyl proti, ale protokol a hledisko bezpečnosti to neumožnily.“ … a tak dále. Takhle tedy dnes vypadá novinařina?

Mladíci navíc navštívili i Ceutu, španělskou enklávu v Maroku, a tak viděli problém s migranty, což Babiše extrémně zajímá. Zejména prostřednictvím Mf DNES se premiér dlouhodobě snaží v lidech strach z uprchlické krize udržovat.

Na sociálních sítích se momentálně objevilo vyjádření dvou mladíků, v němž mj. stojí: „Bohužel Andy, nebo kdo mu píše tyto statusy, si samozřejmě upravil naše slova tak, aby to co nejvíce vyhovovalo jeho věci, takže to může vypadat, že jsme nějací xenofobní babišovci.“

Tohle napsal Babišův marketér Marek Prchal na Facebook: „Vašek a Ondra, dva sympatičtí čeští kluci, kteří si vyrazili do Maroka a zajeli i do Ceuty, aby viděli, jak to tam na hranici vypadá s počty migrantů. Pak si na webu vlády našli můj program a vyhmátli mě v marockém TGV. Čeští novináři jejich vyprávění se zájmem poslouchali.“

Opravdu je normální, aby noviny dělali takové PR Babišovým cestám? Je. Protože tyhle novny prostě patří do propagačního oddělení Agrofertu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?