Máme válku za humny a předseda české strany hájí pejsky. Štětina se pustil do Pospíšila

Současný europoslanec Jaromír Štětina reagoval na vánoční přání politika Pospíšila trochu jinak, než bychom očekávali, téměř během svátků. Předevčírem okomentoval jeho tweet a řekl, že „máme válku za humny“.

Předseda strany TOP9 Jiří Pospíšil stejně jako mnozí lidé oslavuje svátky. Dne 24.12. na své stránce na Twitteru sdílel svou fotku s pejskem, zřejmě na procházce, a popřál všem k Vánocům.

„Milí přátelé, přejeme vám a vašim zvířátkům požehnané Vánoce a krásný zbytek roku 2018. A hlavně vše dobré v roce novém!“ napsal Pospíšil držící psa v náručí.

Pana Pospíšila vrátil k realitě europoslanec a bývalý válečný reportér Jaromír Štětina. Ve svém komentáři sdělil svůj názor na politickou situaci ve světě a hlavně v EU. Zmínil válečný stav na Ukrajině, kritizoval vládu EU a nezapomněl ani na Kreml.

„I já přeju. Poslouchejte, přátelé, válku máme za humny, umírají tam stateční Ukrajinci, na které EU kašle, k moci se derou u nás komouši a náckové, teror se vkrádá do Evropy, Kreml loupí území, kde může a předseda české strany hájí pejsky. To není podle mého gusta.“

​V polovině prosince 2018 Štětina oznámil, že odmítá kandidovat do Evropského parlamentu za TOP 09 v příštím roce. Předsedu strany Jiřího Pospíšila obvinil z rozkolu TOP 09 i špatných volebních výsledků.

Česko má v Evropském parlamentu 21 zástupců. V roce 2014 byli ve volbách zvoleni za TOP 09 a Starosty a nezávislé čtyři poslanci včetně Štětiny a Pospíšila.


Není zde článek celý?