Média: KLDR otestovala v prosinci telemetrické snímače pro balistické rakety

Severokorejští vojáci otestovali v prosinci telemetrické systémy na sledování letu balistických raket, nehledě na ujištění Pchjongjangu o zrušení raketových a jaderných zkoušek, napsal v neděli list Yomiuri.

Podle zdrojů z japonských vojenských kruhů uskutečnili severokorejští vojáci testování snímačů rádiových vln, které jsou instalovány na balistické rakety za účelem vysílání dat letu, zejména rychlosti a trajektorie. Podobné testy telemetrických systémů se často konaly před vykonáním v KLDR raketových zkoušek, uvádí se v článku.

KLDR vyhlásila letos v dubnu nový strategický kurz bez raketových a jaderných zkoušek, aby se soustředila výhradně na hospodářský rozvoj. V září bylo podle závěrů dvoudenních jednání prezidentů Jižní a Severní Koreje učiněno společné prohlášení, v němž Kim Čong-un slíbil, že zavře raketový polygon v Tohčhanni a demontuje všechny jaderné objekty v Jongbjonu.

Jihokorejský ministr obrany Song Yon Mu a severokorejský ministr lidových ozbrojených sil No Gwan Chhol podepsali rovněž za přítomnosti Kim Čong-una a Mun Če-ina všeobecnou dohodu ve vojenské sféře. Mluvčí prezidenta Jižní Koreje sdělil na briefingu v Soulu, že oba prezidenti fakticky oznámili ukončení války na Korejském poloostrově.


Není zde článek celý?