Média: koalice USA opět zaútočila na civilisty v Dajz az Zauru, minimálně 8 mrtvých

Letecké útoky mezinárodní koalice v čele s USA v pátek na syrské město Hajin v provincii Dajr az Zaur vedly ke smrti rodiny osmi lidí, informuje syrská státní televize.

„Osm civilistů — členů jedné rodiny — zemřelo v důsledku útoku letectva mezinárodní koalice v čele s USA na město Hajin na jihovýchodě provincie Dajr az Zaur,“ informovala televizní stanice Ikhbariya s odkazem na místní zdroje.

Koalice pravidelně zasazuje letecké údery na město Hajin a další vesnice v provincii Dajr az-Zaur pod záminkou pomoci Syrským demokratickým silám (SDF) v boji proti teroristickému uskupení Islámský stát (skupina zakázaná v Rusku). Syrská média nejednou informovala o obětech mezi civilisty a o použití bílého fosforu. Syrské vedení vyzvalo OSN, aby přijala opatření a ukončila nezákonné působení koalice na území SAR. V reakci na to zástupkyně Pentagonu řekla, že koalice USA neprozradí, jaké náboje používá, ale mezinárodním normám prý odpovídají.

Od roku 2014 provádějí Spojené státy a jejich spojenci vojenské operace proti organizaci Islámský stát v Sýrii a Iráku. V Sýrii operují bez oficiálního souhlasu vlády země.


Není zde článek celý?