Média: V britské armádě se bojí ruských novinářů

Ministerstvo obrany Velké Británie rozeslalo varování do všech vojenských základen v zemi, poté co se ruský novinář údajně pokoušel dostat se na území sídla štábu kybernetického útvaru britské armády. Informují o tom anglické noviny Daily Mail.

Podle novinových informací dne 21. listopadu ruský novinář Timur Sirazijev a ruský kameraman Dmitrij Volkov byli údajně viděni vedle plotu s ostnatým drátem po obvodu sídla štábu kybernetického útvaru, kde natáčeli videozáznam.

Daily Mail uvádí, že o situaci byl okamžitě informován ministr obrany Gavin Williamson a vedení britských zpravodajských služeb zahájilo vyšetřování

Vojskům na vojenských základnách bylo přikázáno okamžitě sdělit policii, jestliže někdo zpozoruje novináře vedle vojenských objektů, ale nesmí se s ním dát do řeči. Uvádí se, že britští vojáci nemohou nikoho zadržovat jako třeba policie.

Ve varování, které bylo rozesláno do základen, je zobrazena novinářská karta ruského novináře Sirazijeva a vytvořená bezpečnostními kamerami fotografie automobilu Toyota Avensis, v němž jezdil tento novinář. Ve varování se ještě tvrdí, že se novinář snažil dostat na území základny.

Britské noviny píší, že ředitel Centra pro zpravodajství a bezpečnostní studia Buckinghamské univerzity Anthony Glees oznámil, že ruský novinář a kameraman se zabývají špionáží, a vyzval vedení zpravodajských služeb, aby sledovalo činnost ruských médií v zemi.


Není zde článek celý?