Ministr kultury se legračně kroutí. Knihu Grebeníčkovi prý nekřtil. Jen tam mluvil

Ministr kultury Antonín Staněk. Fotí se bustou Václava Havla, chodí na komunistické večírky. | FOTO: Twitter A. Staňka

Sociálnědemokratický ministr kultury Antonín Staněk je vzorným podřízeným svého šéfa Andreje Babiše. Právě pan premiér je totiž mistrem ve výmluvách, vykrucování se, svalování problémů na druhé a je znám absolutní neschopností postavit se a říci ano, tohle jsem spáchal, za toto můžu já. Ale zase je dobrý ve lhaní. A ministr kultury Staněk jde zdatně v jeho stopách.

Před několika dny vyplula zpráva, že Staněk pokřtil knihu známého pravověrného komunisty a syna brutálního estébáka Miroslava Grebeníčka. V knize mimojiné Grebeníček útočí na církevní restituce a kritizuje polistopadový vývoj.

Antonín Staněk je od té doby pod tvrdou a zaslouženou kritikou. Zcela absurdní je už samotná účast ministra kultury na takové akci. Pár dní ministr ke kauze mlčel, dnes na Twitter napsal toto: „Musím kategoricky popřít informaci, že jsem křtil knihu pana Grebeníčka. Dne 20.12. jsem se PS P ČR zúčastnil vánočního setkání poslaneckého klubu KSČM, což je naprosto standardní záležitost. Součástí setkání byla reprezentace knihy.“ Šel se tedy původně s komunisty jen poveselit, popít, ochutnat jaké mají chlebíčky a vodečku. Pro jistotu ministr ještě dodal: „Knihu jsem nekřtil, pouze jsem směrem k autorovi a zúčastněným pronesl pár vět s obecným konstatováním, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory. Knihu, její obsah či úhel pohledu jsem nehodnotil.“

Připomíná známý výrok Ringo Čecha v DVTV o tom, že pero v ruce nad antichartou sice držel, ale nepodepsal.

Vláda Andreje Babiše je, zdá se, pečlivým výběrem nehrdinů, až na ministra zahraničí Petříčka, který se zatím celkem zdatně staví proti šílenostem z Hradu.

Počínání Antonína Staňka je vlastně logické. Ve vládě, která existuje díky komunistům a kterou vede estébák, nebude asi nikdo, kdo by si uvědomoval, že komunisté 40 let mučili tento národ, na kterém napáchali škody, ze kterých jsme se nevyhrabali dosud. Trošku nepochopitelné ale je, proč má Staněk na profilové fotce sebe vedle busty Václava Havla. Vhodnější by byl asi Stalin, Gottwald, nebo jiný bolševický zločinec.

Není zde článek celý?