Na koncertě v Itálii zločinec rozptýlil plyn a zabil šest lidí

V důsledku tlačenice na rapovém koncertě v italské provincii Ancona zemřelo šest lidí a zhruba 120 osob bylo zraněno. Informoval o tom portál Corriere della Sera.

Média uvedla, že k incidentu došlo na diskotéce Lanterna azzurra v italském Corinaldu. Stalo se tak během představení místního hip-hopového umělce Sfery Ebbasty. Podle očitých svědků měl neznámý pachatel nastříkat do vzduchu jakýsi „hořlavý sprej“, pravděpodobně z pepřového spreje.

Zraněný šestnáctiletý mladík, který je zároveň i místním obyvatelem, prohlásil, že se z tohoto jedovatého a štiplavého mraku pokoušel dostat, ale nouzový východ z klubu, u něhož se nacházelo asi tisíc lidí, byl zablokován. Dále dodal, že policisté je měli hnát opačným směrem.

Deset zraněných osob je ve vážném stavu. Portál uvádí, že podobná událost se stala v roce 2017 v Turíně. Tehdy čtyři mladíci při sledování vysílání finále Ligy mistrů v místě rozstříkali plyn, aby mohli přítomné okrást. V důsledku mačkanice bylo zraněno 1500 lidí a jedna žena o několik dní později zemřela v nemocnici.


Není zde článek celý?