Neuvěřitelní ministři. O nestřetu zájmů svého šéfa hovoří s vážnou tváří

Premiér Andrej Babiš se zdraví s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou | FOTO: ČTK

Pondělní komedie o nestřetu zájmů premiéra pokračovala na další vládní tiskovce. Babiš přivedl na tiskovku dva své ministry, řekl, že nic neudělal, klasicky kampaň, načasování, atd.. „Česká republika žádné peníze vracet nebude, protože není na to žádný důvod. My nemáme žádné stanovisko. Různý europoslanci využijí projednání rozpočtu v EU k útokům na mojí osobu. Postupoval jsem podle zákonů,“ řekl Babiš, předal slovo svým ministrům a pozorně poslouchal.

Policií vyšetřovaná Klára Dostálová rozebírala to, že Babiš nemůže být ve střetu zájmů, protože sám o žádných dotacích nerozhoduje, žádné neuděluje. Ministr spravedlnosti Kněžínek řekl, že předseda vlády neřídí žádné ministerstvo, ani Úřad vlády ČR.

Podle Babiše tím bylo vše řečeno. A šel dál.

Ministří Klára Dostálová a Jan Kněžínek vystupovali s vážnou tváří, jejich slova a přesvědčivost může vyvolávat údiv. Sami jsou ukázkovým příkladem toho, jak vypadá střet zájmů Andreje Babiše. Šéfe mu říkají nejen politici a úředníci rozhodující o dotacích a státních zakázkách pro jeho firmy. Šéfe mu říkají i lidé, kteří by ho měli kontrolovat a vyšetřovat. Například Dostálová a Kněžínek.

Není zde článek celý?