Ovčáček si stěžuje. Lidé na zastávce mu prý řekli, že patří do Ruska. Kde je problém?

FOTO: Twitter J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček si postěžoval na Twitteru, jak děsivý zážitek ho potkal při cestě do Národního divadla. „Na tramvajové zastávce, při cestě do Národního divadla, jsem se dozvěděl od jednoho z lepšolidí, že mám výrazné nadočnicové oblouky, což prý potvrzuje, že patřím do Ruska. Pro lepšolidi nejsem árijský typ. Touto příhodou se vlastně vysvětluje, proč řada lepšolidí nenávidí Izrael,“ svěřil se mluvčí prezidenta.

Informaci ihned ochotně převzal ruský dezinformační server Sputnik. Podle toho se Ovčáček stal terčem rasistických poznámek.

Pro člověka, který pozoruje výstupy Jiřího Ovčáčka delší dobu, je ale nepochopitelné, co vlastně mluvčímu na získané informaci od spolucestujícícho vadí. Protože podle klasické poučky, když se někdo dlouhodobě chová jako hlupák, zřejmě jde o hlupáka (to je jen příklad, žádný útok), bychom mohli na Ovčáčka nahlížet jako na obrovského obdivovatele Ruska. Před prací pro prezidenta, který je označován jako ruský agent, napsal stovky článků pro bolševický plátek Haló noviny, který Rusko nekonečně adoruje.

Takže, kde je problém? Ovčáček se jen dozvěděl to, jak jeho činnost působí na lidi. A samozřejmě, hodnotit vzhled člověka a jen na zakládě toho ho posílat do určité země, je maximálně odsouzeníhodné.

Není zde článek celý?