Po dopravní nehodě se velbloud pět hodin procházel po irkutské tajze

V noci na 6. prosince na severu Irkutské oblasti havaroval kamión cirkusu ze Soči, v důsledku této havárie záchranáři pomáhali osm hodin velbloudovi, aby se dostal do tepla. Informuje o tom policie Irkutské oblasti.

K havárii došlo v Ust-Ilimském okrese ve 23:00 místního času (16:00 SEČ). Podle předběžných informací cirkus mířil do města Železnogorsk-Ilimskij, když nákladní vůz dostal smyk a převrátil se. Velbloud Serjoža zemřel a Slavik nebyl ani zraněn.

Záchranáři a policisté Slavikovi pomohli, aby se dostal z havarovaného vozu. Uprostřed noci však nedokázali najít Slavikovi jiný transport, proto se ve dvě ráno velbloud v čele s hasičským vozem vydal na cestu do nejbližší vesnice po vlastních. Teplota vzduchu v té době dosahovala téměř 40 stupňů pod nulou.

Do dvaceti kilometrů vzdálené vesnice se výprava dostala ráno v 7:00, po celou dobu byl Slavik pod dohledem pracovníka cirkusu. Velbloud byl prozatímně umístěn v hasičské zbrojnici, kde se mu dobře daří a je v pořádku. Navíc dobře přijímá místní děti, které se na něho chodí koukat.


Není zde článek celý?