Policie žádá o další čas na vyšetření kauzy Čapí hnízdo

Policie znovu natahuje lhůtu pro vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Tentokrát žádá o čas do konce dubna. Jak potvrdil mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala, žalobce se k prodloužení lhůty vyjádří v rámci následující prověrky případu. Vzhledem k tomu, že se vyšetřování nachází v neveřejné části, není podle něj možné jednotlivé úkony blíže komentovat. Lhůta pro ukončení vyšetřování byla už jednou prodloužena. I po prodloužení měla vypršet dnes.

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch už dříve vyslovil předpoklad, že lhůta bude znovu prodloužena. Podle trestního řádu má možnost pokynem kriminalistům změnit výčet úkonů, které mají být ještě provedeny nebo odlišně stanovit lhůtu, po kterou má vyšetřování trvat.

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do holdingu Agrofert. V prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele. V létě 2008 získala padesátimilionovou unijní dotaci v programu pro malé a střední podniky. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se ale firma vrátila pod Agrofert. Dnes Čapí hnízdo vlastní společnost Imoba, která před několika týdny spornou dotaci vrátila.

V kauze čelí stíhání premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a někteří členové jeho rodiny. Babiš Agrofert uložil do svěřenského fondu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?