Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.12.2018

putin_gaz1; Rusko garantuje dodávky plynu do Evropy i bez smluv s Ukrajinou, ujišťuje ministr energetiky Alexandr Novak.

2; Lukašenko promluvil o důležitosti vztahů s Ruskem. Všestranné vztahy jsou důležité jak pro Moskvu, tak i pro Minsk.

3; Nezáviděníhodný osud sytého a bohatého světa. Jaká budoucnost čeká nejbohatší regiony světa? Andrej Fursov se zamýšlí nad geopolitickým vývojem ve světě.

4; Kde všude ve světě dali přednost ruským zbraním před americkými? Byl zveřejněn přehled zemí, kde v roce 2018 upřednostnili nákup ruských zbraní. Navzdory sankcím se zvětšuje fronta zájemců o nákup ruských zbraní.

5; Západ očekává invazi Rusů přes Severní pól. Téma válečných konfliktů za účasti klíčových mocností se stále častěji objevuje na stránkách západních médií.

6; Ruská vláda zpřísňuje pravidla pro držení zbraní. Podle nových pravidel musí být v sejfech i náboje, střelný prach i zásobníky.

7; Nepřítel mění etnickou mapu Sýrie. Teroristé nezanechávají pokusů o zformování státního útvaru na východ od řeky Eufrat.

8; Naléhavá výzva levicových vlasteneckých sil Běloruska Putinovi a Lukašenkovi. Do redakcí médií přišla výzva levicových vlasteneckých politických sil adresovaná nejvyšším představitelům Ruska a Běloruska.

9; Vedlejší produkty ukrajinské nezávislosti: Ukrajina se pravidelně stává ilustrací prostředí pro různé antiutopické romány.

10; Na místě domnělého pádu meteoritu u zdeformované sopky byla nalezena anomálie. Číst sopky se sesunula do řeky Bureja. Předpokládalo se, že kvůli pádu meteoritu.

11; Přišli jsme o podporu Západu. Děláme jim jen problémy, říká ukrajinský generál. Připomeňme, že zítra, tj. 26. prosince končí platnost válečného stavu zavedeného v řadě oblastí Ukrajiny.

12; Erdogan pozval Trumpa do Turecka. Předtím Trump informoval o produktivním rozhovoru s Erdoganem o Sýrii.

13; Norský politik a historik Karl Hagen vyzývá k uznání Krymu za ruský. Události roku 2014 vedly k faktickému připojení Krymu k Rusku a Západ by už měl poloostrov uznat za součást Ruska.

14; Neonacistický kandidát na prezidenta Ukrajiny za stranu Svoboda Ruslan Košulinskij navrhuje obnovení trestu smrti. Moratorium na výkon trestu smrti začal na Ukrajině platit od roku 1995 a v roce 2000 zmizel pojem trestu smrti z trestního zákoníku.

15; Korveta Gromkij: Čím se vymyká novinka v Pacifické flotile? Nejnovější korveta 20380 Gromkij byla uvedena do stavu Pacifické flotily v roce 2018.

16; Nezapomínejte na nás. Ukrajinský námořník se diví fungujícímu ústřednímu topení v ruském vězení a žádá, aby se na něho a jeho kolegy nezapomínalo. Nejmladší (19 let) účastník útoku na Kerčský průliv napsal na Ukrajinu dopis.

17; Mít auto, jaké má prezident. Kdy se výroba automobilu Aurus stane sériovou? Automobily Aurus je obchodní název projektu Kortež z třídy automobilů de luxe pro nejvyšší představitele státu.

18; Trump se vysmál sedmiletému chlapci za to, že ještě věří na Santa Clause. Nejsi na to v sedmi letech trochu starý? Ale užívej si to…

19; Ruský internet bude ochráněn proti zahraničním hackerům za 25 miliard rublů. Realizace novel zákonů „o telekomunikacích“ a „o informacích“ bude vyžadovat vyčlenění zhruba 25 miliard rublů.

20; Dálnice „Tavrida“ na Krymu bude kolem Nového roku otevřena. V noci na 31 prosince bude zahájen provoz na úseku dlouhém 190 km z Kerče do Simferopolu.

21; Ruské ministerstvo financí: Ruská ekonomika za rok 2018 vzroste o 1,8%, přebytek rozpočtu dosáhne 2,5% HDP. Ministerstvo očekává, že inflace v Rusku o něco málo přesáhne cílovaná 4% a růst HDP dosáhne očekávané úrovně.

22; V Dněpropetrovsku vypadl zloděj z okna mnohopodlažního domu. Druhý se svého kumpána nechystal napodobit a raději zůstal uzavřen v bytě.

23; Ruské ministerstvo pro mimořádné situace udělalo tečku za spory o pádu meteoritu na Dálném Východě. V současné době neexistuje riziko zatopení obcí. Burejská hydroelektrárna funguje v normálním režimu.

24; Propadá se cena ropy do propasti? Ministerstvo energetiky očekává stabilizaci až v létě 2019. Cena ropy nadále klesá. Ztratila zhruba 10% oproti včerejšímu obchodování.

25; Mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky o připravované provokaci ze strany Kyjeva. Rozvědka získala informaci o příjezdu vagónů do Krasnogorovky. Naplněných sudy s nebezpečnými jedovatými chemickými látkami.

26; Fantazii se meze nekladou. V Rusku se vysmáli Therese May. Připomeňme, že premiérka Velké Británie se pochlubila zásluhami armády Spojeného království při obraně země před „ruskou invazí“.

27; V Kyjevě hodili do domu s dětmi výbušninu. Neznámý pachatel přišel k domu, kde všichni spali a přes plot hodil výbušné zařízení do okna.

28; Mosijčuk po rvačce v televizním studiu vyhrožuje svému soupeři osudem Olese Buziny, tedy fyzickou likvidací.

29; V Kyjevě se zloději s nožem pokoušeli ukrást novoroční stromek. Majitel stromku se bránil pomocí sekery.

30; USA plánovaly vytvoření nebezpečné biologické laboratoře na Krymu. Mohlo jít o objekt podobný skandálně známého gruzínského centra Lugara.

31; Do okolí Gorlovky přijela mobilní klinika Červeného kříže. Kyjev na státní úrovni podporuje a propaguje fašismus na Ukrajině.

32; Medveděv vyhlásil nové sankce vůči Ukrajině. Bylo to nutné pro obranu zájmů ruského státu, společností a občanů Ruska.

33; Tak trochu překážkový běh. Jaký byl pro ruskou měnu rok 2018? Ruská vláda se snažila snížit závislost rublu na cenách ropy a v podstatě se jí to podařilo.

34; Důvěra k Bělorusku je ztracena, říká vicepremiér Ruské federace. Moskva už nehodlá rozdávat dárky v podobě subvencí, aniž by za to něco dostávala.

35; Přivítat Nový rok a přitom přežít. Rady hlavního drogového odborníka v Rusku. Přírodu není možné oklamat. Alkohol má toxické účinky. Je to jed – nervový, jaterní, cévní…

36; V Radě federace komentovali rozšíření sankcí vůči Ukrajině. Zásadně důležitý je fakt, že omezující opatření se zavádějí proti konkrétním fyzickým a právnickým osobám.

37; Ministr energeticky Ruské federace Alexandr Novak informoval, kdy se stabilizuje situace na ropném trhu. Na cenu ropy mají vliv jak snížení poptávky v zimním období, tak i zpomalení ekonomické aktivity po celém světě.

38; Kouzelné cestování. Britská novinářka ze Sunday Times Magazine Katie Glaas je nadšena z cesty po Rusku. Mladá dáma se vydala na cestu 24. prosince a od té doby pravidelně informuje své čtenáře o svých dojmech z cesty.

39; V Oděse zaútočili „aktivisté“ na policisty. Zadržení byli převezeni na policejní oddělení. Mezi nimi je i vůdce místního Automajdanu Vitalij Ustimenko.

40; V Kremlu komentovali skandální zájezd dětí brjanských úředníků do Turecka. Kreml vnímá pokusy napravit situaci vzniklou s rekreací dětí úředníků.

41; Kalendář Ministerstva obrany vyvolal rozruch na internetu. Uživatelé sociálních sítí zhodnotili v podstatě humoristický kalendář na rok 2019 vytvořený ministerstvem obrany. Jde o běžné propagační fotografie s vtipnými komentáři.

42; V Luganské republice neznámý člověk zaútočil na hlídku Zvláštní monitorovací mise OBSE.

43; Putin splnil sen patnáctiletého chlapce. Vladimir Putin vyplnil přání patnáctiletého Arslana Kaipkulova, který toužil natočit video o letadle č. 1 – Il-96-300.

44; Rusko zavedla sankce proti Achmetovské části ukrajinského Opozičního bloku.

45; Koalice USA oznámila pokračování operace proti Islámskému státu v Sýrii. Koalice vedená Spojenými státy pokračuje v operaci proti teroristům Islámského státu v Sýrii, prohlásili v tiskové službě vojenského svazku.

46; Specnaz FSB zadržel podnikatele, který Rosatomu ukradl 335 milionů rublů. V důsledku operace byla uvalena vazba na ingušského podnikatele Hasana Tumgojeva, bývalého generálního ředitele „Rosatomstroje“.

47; Skandál v Žitomiru. Muž hrajícího svatého Mikuláše u hlavního vánočního stromu ve městě byl vyměněn kvůli obvinění ze separatismu.

48; Rusové musí vnímat výsledky realizace národních projektů. Putin prohlásil, že Rusové už v nadcházejícím roce pocítí výsledky v rámci realizace národních projektů.

49; O čem hovořili Putina a Lukašenko? Probírány byly ceny energií a nadcházející změny v daňové legislativě. Informoval o tom ministr financí Anton Siluanov.

50; V Radě federace navrhli vytvoření seznamu „nejproblematičtějších“ zahraničních politiků. Kosačov poznamenal, že takovou práci by mohla organizovat dočasná komise Rady federace.

51; Trump informoval o tom, o kolik se protáhne omezení činnosti americké vlády. Nemohu ale přesně říci, kdy bude činnost vlády v plném rozsahu obnovena.

52; Starosta města Klincy Oleg Škuratov informoval, že už zaplatil peníze dobročinnému fondu za problematický zájezd dětí do Turecka.

53; Putin a Lukašenko se domluvili na dalším setkání. V úterý zhruba čtyři hodiny jednali prezidenti obou zemí v Kremlu.

54; Vzniknou v Arménii americké vojenské laboratoře? Lavrov komentoval otázku fungování biolaboratoří na území Arménie.

55; Doněcká republika dostala z Ruska novou speciální techniku. Ministr Naumec si velmi cení včasnosti dodané pomoci z Ruska.

56; V Kyjevě zapálili auto advokáta ruských politických vězňů Valentina Rybina.

57; Syrská protivzdušná obrana odrazila raketový útok nad Damaškem. Nad Damaškem došlo k několika explozím.

58; Na seznam protiukrajinských sankcí se z nějakého důvodu dostali i lidí, které rozhodně nelze nazvat nepřáteli Ruska. Na jeden seznam se tak dostaly zrůdy typu Avakova, Berjozy, Bileckého, Turčinova, Čubarova, Tymčuka či Farion, ale také osoby vyvolávající otázku „Proč?“. Proč například Novinskij, Dobkin, Svjataš, Murajev?

59; V Donbasu byl zlikvidován „Stalker“ (Jevgenij Toneňkov) z ukrajinské armády. Návodčí zemřel v důsledku střelného poranění hlavy.

60; V Rusku vstoupilo v platnost rozhodnutí o povinném značení potravin s GMO (geneticky modifikované organismy).

61; V Solikamsku byly zatčeny osoby v případu požáru na šachtě. Budou ve vazbě do 22. února.

62; Ukrajinští novináři požadují od Parubije fyzické bezpečí. Parubij musí prý stanovit termín slyšení, kde se budou probírat otázky týkající se fyzické bezpečnosti novinářů.

63; Ukrajinští školáci žijící na okupovaném území Luganské republiky jsou nuceni část „patriotické“ komiksy o zrůdách z Ruské federace a andělích z ukrajinské armády.

64; V Altaji v Čemalském okrese opilý poslanec zmlátil v kavárně dvě ženy a mladého chlapce.

65; V Belgii se objeví zastoupení Krymu. Mezinárodní struktura bude zastupovat zájmy Krymu a obyvatel poloostrova, informoval ředitel Černomořské asociace pro mezinárodní spolupráci Jan Epštejn.

66; Ukrajinská armáda může zapojit Červený kříž do provokace v Donbasu.

67; Trump bude nadále blokovat činnost vlády, dokud neschválí zeď na hranici s Mexikem.

68; V bundestagu informovali o vzájemné závislosti kvůli „Severnímu proudu – 2“. Realizace projektu plynovodu „Severní proud – 2“ nepovede k závislosti Evropy na Rusku, nýbrž k vzájemné závislosti obou stran, říká poslanec Jürgen Trittin.

69; Nejvyšší rada a Porošenko naklonovali evropské vánoce. Ukrajinci se bouří, Timošenková jásá radostí. Velký křesťanský svátek se stal prostředkem vzorové evropeizace prováděné Porošenkem.

70; Hrozná muka. Ukrajinskému námořníkovi sebrali tkaničky u bot. Pracovníci Ruské vězeňské služby byli obviněni z mučení politických vězňů.

71; Za nesprávné smýšlení o Estonsku budou padat tresty. Estonský parlament schválil dodatky k trestnímu zákonu země, podle kterých budou vytváření nebo podpora negativního vztahu k Estonsku považovány za zločin.

72; V Kazachstánu budou zavedeny tresty pro děti hovořící rusky. V jednom z ozdravných dětských táborů v Kazachstánu se plánuje sezóna, během které hlavním požadavkem bude vzájemná komunikace dětí pouze ve státním jazyce – kazaštině.

73; Ukrajinské ministerstvo zahraničí prohlásilo rozsudek nad islamistickými ozbrojenci za teroristickou činnost na Krymu za represi.

74; Izraelský instruktor označil ukrajinské radikály za debily. Obvinil je, že svou činností jen pomáhají Rusku.

75; Politolog: Poslední týden roku bude pro Rusko jedním z nejnapjatějších kvůli provokacím Kyjeva.

76; Média informují o Trumpově přání odvolat ministra financí Stevena Mnuchina.

77; Rusko zahájilo zkoušky torpéda „Soudného dne“. V Rusku začaly podmořské testy strategického dronu Poseidon schopného přepravovat jaderné hlavice.

78; V Číně muž unesl autobus. Poté s ním vjel do davu. Bylo zabito pět lidí a více než dvacet zraněno.

79; Na Wall Street prudce zhoršili prognózu ohledně cen ropy. Bankovní analytici Wall Street zhoršili prognózy cen ropy na rok 2019.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?