Radičová: Politický režim na Slovensku se mění. Země se chce přátelit s Moskvou

Dvě třetiny Slováků hodnotí pozitivně členství v EU a zároveň dvě třetiny lidí chtějí být mostem mezi Východem a Západem. Nevnímají hodnocení Ruska jako hrozbu, uvedla na Facebooku Radičová.

Bývalá premiérka Iveta Radičová na Facebooku a v blogu Deníku N zhodnotila události posledních dní s tím, že podle průzkumu jsou až dvě třetiny Slováků proti tomu, aby bylo Rusko označováno za hrozbu. Radičová tvrdí, že to umožňuje, aby na Slovensku vznikl režim podobný současné maďarské vládě.

Podle ní tento fakt spolu s tím, že Národní rada neprojednala obrannou a bezpečnostní strategie SR, a spolu s tím, jak oficiální představitelé interpretují konflikt Moskva — Kyjev probráním stanoviska Echa Moskvy, a otevřenou kritikou sankcí vůči Moskvě „mění politický režim na Slovensku“.

Radičová také tvrdí, že taktovku nad zahraniční politikou Slovenska převzala osmiprocentní SNS, kterou také například v posledním hlasování o stanovisku parlamentu k migračnímu paktu OSN podpořila většina politiků spolu s Kotlebovci.


Není zde článek celý?