Ruský ministr poděkoval Česku. Za co?

Ministr průmyslu a obchodu Ruska Děnis Manturov vyjádřil naději, že Česko pozve ruské specialisty na stavbu nového energetického bloku na jedné ze dvou českých jaderných elektráren.

V pátek v Kazani proběhla schůzka předsedů mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci mezi Ruskem a Českem ministra průmyslu a obchodu RF Děnisa Manturova a jeho české kolegyně Marty Novákové.

„Neprojednávali jsme dnes konktrétně to téma (pozn. účast Rosatomu ve stavbě energobloku), i když je vždycky na pořadu jednání. Jsme vděční našim českým partnerům za nákup paliva u Rosatomu pro své jaderné elektrárny v Česku. Doufám, že budeme pokračovat ve spolupráci v tomto směru. A doufáme, že v budoucnu budeme pozváni ke stavbě doplňkových energobloků,“ řekl Manturov novinářům.

Ministryně Nováková zdůraznila, že stavba nových bloků ve sféře jaderné energetiky bude realizovat česká společnost ČEZ. Podle Novákové dnes probíhají jednání mezi vládou a společností ohledně přípravy tendrových dokumentů. Dodala, že podle předpokladů rozhodnutí o vyhlášení tendru bude schváleno v průběhu příštího roku.


Není zde článek celý?