Ruský ministr zahraničí vysvětlil, proč se USA stahují ze Sýrie

Washington chce přenést odpovědnost vůči svým partnerům v koalici proti skupině IS (teroristická organizace zakázán v Rusku) a spojenci na Blízkém východě, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, když komentoval stažení amerických vojsk ze Sýrie.

„Zdá se, že Washington chce přenést zodpovědnost na své koaliční partnery na pevnině. Jsou to také nelegitimní vojáci Francie, Británie, Německa, kteří tam jsou, a také letecké síly koalice. Existují, jak jste řekli, spojenci v regionu, na které (Spojené státy) chtějí přesunout své finanční zatížení,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci po jednáních se svým jordánským protějškem Ajmanem Safadiem.

Trump v polovině prosince vyhlásil vítězství nad teroristickou organizací IS (teroristická organizace zakázaná v Rusku) v Sýrii. Později mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že Spojené státy začaly stahovat vojáky ze Sýrie, ale vítězství nad IS neznamená konec koalice. Agentura Reuters s odkazem na zdroje uvedla, že ozbrojené síly budou staženy za 60 až 100 dní.


Není zde článek celý?