Skutečná nehoráznost, komentuje knihu Grebeníčka vysoce postavený kněz

Generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla rozzlobila kniha komunisty Miroslava Grebeníčka a fakt že na jejím křtu promlouval ministr kultury. „Respektuji svobodu projevu, ale tady se jedná o skutečnou nehoráznost. Z úcty ke všem pronásledovaným se musím ozvat,“ napsal na Twitteru vysoce postavený kněz.

„Komunisté, kteří 40 let pronásledovali církev, mučili, věznili a internovali její představitele, ukradli všechen církevní majetek, kostely a další církevní objekty, ze kterých se pod jejich správou staly ruiny, si dovolí vydat knihu o církevních restitucích a škodlivosti církve jejímž autorem je zrovna Miroslav Grebeníček. A na “křest” knihy dorazí i ministr kultury za ČSSD,“ pozastavil se nad absurdní akcí Stanislav Přibyl.

V boji proti církvi komunisté opět pokračují díky vládě Andreje Babiše. Snaží se znevěrohodnit a zdanit restituce v rámci kterých dochází k navracení majetku, jež jim komunisté ukradli. Jednoduše další zločin páchaný na duchovních.

Grebeníček patří k nejortodoxnějším komunistům, je synem estébáka, který byl po roce 1989 stíhaný za to, že měl v 50. letech krutě vyslýchat zadržené lidi.

Křtu jeho knihy se zúčastnil ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk. Po několika dnech přišel s tím, že knihu ve skutečnosti nekřtil, jen na akci promluvil, byla totiž součástí komunistického vánočního večírku, kam se ministr přišel pobavit.

Není zde článek celý?