Sladký jed. Bylo zjištěno nové nebezpečí sodovky

Spotřeba velkého množství sladkých perlivých nápojů nejenže vede k obezitě, ale i znatelně zvyšuje riziko těžkých onemocnění ledvin. K tomuto závěru dospěli lékaři, kteří uveřejnili článek v časopise Clinical Journal of the American Society of Nephrology.

Podle údajů WHO se nyní zaznamenává ve světě globální epidemie obezity. Každý třetí obyvatel zeměkoule trpí nadváhou, a dalších 15 procent — těžkými formami obezity.

O roli hlavního šiřitele této epidemie ucházejí podle názoru mnoha současných lékařů a vědců cukr a sladké nápoje, které se staly v celém světě velmi populárními v posledních dvou desetiletích.

Vědci z univerzity Johna Hopkinse v Baltimore zjistili další záporný následek nadměrného požívání perlivých nápojů, kdy sledovali život asi tří tisíců Afroameričanů v průběhu posledních 15 let. Za tuto dobu se stalo asi 6 procent jich oběťmi chronické choroby ledvin a vědci mohli sledovat, jaké faktory nejvíce ovlivnily její rozvoj.

Ukázalo se, že sodovka a jiné sladké nápoje byly jedním z hlavních rizikových faktorů. Účastníci experimentu, kteří spotřebovali příliš mnoho těchto nápojů, se stávali oběťmi selhání ledvin a chronických ledvinových chorob v průměru o 61 % častěji, než Afroameričané, kteří je skoro nikdy nepili.


Není zde článek celý?