Státní úředník Ovčáček opět napadl ministerstvo zahraničí. Služba Kremlu pokračuje

Státní úředník Jiří Ovčáček opět jednou nepochopil svou (oficiální) roli a pustil se na Twitteru do ministerstva zahraničí: „Banderovci masově vraždili Poláky, Židy a volyňské Čechy. České ministerstvo zahraničí k adoraci banderovců na Ukrajině zbaběle mlčí. Kdyby se to dělo v Rusku, zamini bude vydávat tisíce rázných prohlášení. Ostuda!“

Ministr Tomáš Petříček už se k tomu vyjádřil: „Také Ukrajina se bude muset vypořádat s bolavými místy své historie. Na to by měla dostat potřebný čas. Budu o této záležitosti hovořit se svými protějšky při návštěvě Ukrajiny počátkem příštího roku.“

Že Zemanovi a jeho okolí vadí, že současný ministr neprovozuje loutkovou politiku vůči Rusku jako Zeman, je celkem jasné a pochopitelné. Zeman už je dávno jen prodlouženou hlásnou troubou ministra Lavrova. Kdysi také tvrdil, že Lavrovovi věří, že na východní Ukrajině nejsou žádní ruští vojáci. To v tom ovšem nechal Kreml Zemana dost vykoupat, protože ruští vojáci tam jsou, stejně jako ruští soukromí žoldáci. Separatisté také mají k dispozici moderní ruské zbraně, které nepocházejí z žádných ukrajinských vojenských skladů, protože je Ukrajina ve výzbroji nikdy neměla a nikam se neexportovaly. Jak se tam asi ocitly? Kdo nad Ukrajinou sestřelil civilní letadlo a nechce se k tomu ani pod tíhou důkazů přiznat?

Když už jsme u toho vraždění, ruští vojáci snad nevraždili Poláky? Nevraždí dnes Ukrajince a syrské civilisty, nemá Zemanův velký přítel Putin na rukou krev čečenských civilistů? A když už se chce někdo vracet do historie, neblahopřáli kdysi sovětští činitelé Wehrmachtu k vítěznému tažení v Polsku? Tehdy vládla v Moskvě ta strana, které byl Putin oddaným členem. A co takhle připomenout ruské vrahy českých lidí? Na Ukrajině nevládnou banderovci, ale v Moskvě vládnou lidé, kteří byli členy vražedné KSSS a na dobu svého režimu nostalgicky vzpomínají.

Že Ovčáček cituje sám sebe na Twitteru prostřednictvím Parlamentních listů a mluví sám o sobě ve třetí osobě, celou trapnost jen dokresluje. Ovčáček má poruchu charakteru, nebo poruchu úsudku, možná obojí najednou.

Není zde článek celý?