Svět se zbláznil. Bojovníci proti islámu bojkotují čokoládu Toblerone

Máte rádi slavnou čokoládu Toblerone? Obránci tradičních hodnot ji nově bojkotují, protože označení halál – je tedy vyráběna tak, aby ji mohli jíst i muslimové. A jak známo, bojovníci proti islámu vždy dovedou rozpoznat to největší nebezpečí, například čokoládu.

Na sociální síti Twitter se po uveřejnění této informace objevil hashtag #Boycotttoblerone, kde lidé svůj názor vyjadřují. A někteří hledají informace o jiných čokoládách, aby kupovali „ty správné“.

Například Lindt:

Halál výrobky obvykle neobsahují vepřové maso, alkohol, případně vyžadují některé hygienické postupy. Jenomže hysterickým bojovníkům za čistou Evropu ale stačí říci slova jako „islám“ nebo „muslim“ a zjišťováním faktů se obvykle příliš nezdržují. A to ukazuje i masové šíření nesmyslného bojkotu.

Nutno dodat, že podle CNN čokoláda Toblerone nijak nezměnila svůj recept. Na veřejnost se pouze dostala informace, že továrna v Bernu záskala halál certifikát. Podle Jörga Meuthena z krajně pravicové strany AfD se tak ukazuje „islamizace Evropy“.

Je zjevné, že ti, kdo mají panický strach z muslimů, budou nyní asi muset držet dietu. Halál certifikát totiž má i mnoho dalších ikonických značek – například Snickers, Twix nebo KitKat. Najdeme tam i třeba některé řetězce Burger King a KFC, čaj Lipton či značku dochucovadel Maggi.

Není zde článek celý?