Tomáš Klus: Zeman znevažuje pozici prezidenta republiky, v níž Pravda vítězí

Nepochopitelná slova prezidenta Zemana o zprávě Bezpečnostní informační službě překvapila i Tomáše Kluse. Populární zpěvák se na svém facebookovém profilu podivil, proč se hlava státu snaží znevážit tak důležitou instituci, která chrání bezpečnost občanů České republiky.

Příspěvek Tomáše Kluse:

Miloš Zeman se ke zprávě BIS vyslovil nebezpečně podobně, jako by to udělal člověk snažící se o znevážení takto důležité instituce, nedej bože o třes veřejným míněním a jeho pocitem (ne)bezpečí, doufám, že tedy uvede věc na pravou míru umem zkušeného a bodrého státníka, že se pokusí uklidnit už tak dost nervózní společnost, jako to moudří a lidoví politici, obětující svůj život nadoosobním, národním, vlasteneckým zájmům dělávají.

A ne, neútočím na voliče prezidenta republiky ani na Hrad jako takový, upozorňuji na evidentní problém – nerespektování důkazů a křivení skutečnosti. Pan Zeman jako by nevážil slova, čímž znevažuje pozici prezidenta respublicy, v níž Pravda vítězí. Není přece možné, že by člověk tak vzdělaný, se spoustou interních i externích, placených i dobrovolných (neziskových) poradců neměl přehled o tom, co se děje v jeho zemi, anebo, čemuž věřím nejmíň, je mu pravda ukradená.

Když má ale problém hlava, je to problém celého těla, až k malíčkům u nohou. Hlava určuje směr chůze, určuje kulturu projevu, určuje, jak se k sobě jednotlivé části organismu chovají, jak myslí, jak se cítí. Včera v pořadu moderátora, který patří k české komediální špičce, Hlava obvinila BIS, že o ruských agentech na ambasádě jenom plácá, ale nic nedělá.

Skutečnost je ovšem taková, že už v roce 2015 byli tři ruští špioni BISkou odhaleni a ze země v tichosti vyprovozeni. Jistě to není pomsta za kauzu Novičok, kdy nás všechny, drazí spoluobčané, hodil prezident do špinavé politické hry tím, že nás označil za původce smrtící látky a shodou okolností stáhl pozornost světa z Ruska a pokusil se z nás udělat spolupachatele.

Shodou ještě větších okolností to byla právě BIS, která jeho snahy pomoci velmoci, zmařila tím, že prokázala nesmyslnost jeho tvrzení. Připomíná to legendární příběh otce, který takto předhodil psům své vlastní děti, aby jej nepožrali zdivočelí čápi; to je ovšem jenom legenda v časech meeto.

Nabízí se tak otázka, není-li namístě se, jako “Hlava všech”, omluvit a jít spíše pozitivním příkladem a nelegitimizovat klukovskou zatloukačku a hledat pravdu kdesi “vlevo dole” místo tam, kde patří? Neměla by náhodou právě pod standartou mít své největší zastání?

Jaká je tedy role naší Hlavy? Jaký je její vztah k tělu, které ji nese? A kam se nechá nést? A jakou Hlavu a patu má pakt s trestně stíhaných premiérem, od nějž se nechce nic víc, než aby na dobu vyšetřování opustil pozici v míše, z níž, jak známo, je možné velmi snadno mít prsty všude? A jde tady ještě někomu o tělo!? Vítám konstruktivní diskuzi s argumenty podpořenými relevantními důkazy bez zdrojů z periodik uvedených v odkaze. Děkuji. Mluvme spolu! O všem a jasně.

Miloš Zeman se ke zprávě BIS vyslovil nebezpečně podobně, jako by to udělal člověk snažící se o znevážení takto důležité…

Zveřejnil(a) Tomáš Klus dne Pátek 7. prosince 2018

Není zde článek celý?