Tomio podlézavě chválí Zemanovu vtipnost a zřejmě stále doufá, že posty budou

Tomio Okamura moc přátel nemá. Protože se zřejmě pořád ještě chvěje blahem, že si tyká s Milošem Zemanem, pustil se do chvály Zemanova novoročního projevu. Co taky jiného chválit, když prezident příliš neoplývá aktivitou.

Okamura na svém FB píše: „Nezbývá než souhlasit s vtipným prohlášením prezidenta Zemana: ‚Víte, ti, kdo nás neustále varují před špiony, z nás tak trochu dělají nesvéprávné a manipulovatelné bytosti, které se nedokáží samy ubránit…’“

Pak cituje Zemana, že s čínskými mobily je to jako kdysi s mandelinkou bramborovou. Pro později narozené připomínáme, že bývala nazývána americký brouk, protože mandelinku prý shazovali Američané z letadel, aby tady požírala plody kolektivizovaného zemědělství. Jak se jim to mohlo povést, když nás strážilo lidově demokratické vojenské letectvo vybavené sovětskými Migy, není úplně jasné. Někde se chybička vloudila.

Okamura se ale k Zemanovu veselí připojuje vážným tónem:
„Dejme si pozor, abychom zde neroztáčeli nová kola mccarthismu. Jednou budeme hledat špiony v čínských mobilech, příště v čínském zelí, čínské rýži a nebo v ruské zmrzlině. 🙂 A stejně tak i platí ‚dvakrát měř, jednou řež‘. Některé národy si nemusí nechat líbit, když do nich někdo jen tak řeže…“

Hledat špiony v ruské zmrzlině není snad třeba. Není vůbec třeba je hledat. Sedí na ruské ambasádě, což se ví a oni vědí, že my to víme. Neví to jen Okamura, nebo předstírá, že to neví.

Ta poslední věta ale není moc jasná. Jaké národy a jaké řezání má Okamura na mysli? Do lidí v této zemi řezal dost Sovětský svaz a taky vlastní prokremelští kolaboranti. Ti to dělají pořád, jen už nemohou věšet, tak řezají jen tak slovně.

Okamurovi je ale jedno, co sám říká. O špiony tady vůbec nejde. Hlavně na sebe podlézavě upozornit Hrad, že okamurovci jsou stále loajální a kdyby bylo třeba, tak jejich akademici by rádi zaujali nějaká ta ministerská křesla. To kdyby ČSSD začala třeba zlobit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?