Tři poznámky Martina Jaroše k Andrejovi: Proč k nám informace chodí z Bruselu a ne od českých orgánů

K tomu Andrejovi jen v rychlosti tři poznámky.

1. Vemte si moje drahé Maďarsko, které je už od 80. let vždycky o pár kroků před námi. Úplně každý gramotný Maďar ví, že Viktor Orbán nakradl miliardy. Viktorův zeť István Tiborcz má už dávno na krku OLAF – zašmelil prý dotace v 35 projektech. Viktorův nejlepší kamarád Lőrinc Mészáros – původně řemeslník-plynař – se během 4 let stal nejmocnějším oligarchou v zemi. Naprosto každý, kdo umí vyhláskovat erőmű, chápe, jak se to asi mohlo stát. Přesto má Fidesz nyní v průzkumech kolem 40 procent a Orbánova popularita je na rekordní výši.

2. Čím to? Jednak se to v našich zeměpisných šířkách bere tak, že okrást EU je prakticky hrdinský čin, něco jako dělal dřív Jura Jánošík. A jednak si asi lidi myslí, jen ať krade, hlavně když vedle toho říká a dělá věci, které se mi líbí.

Takže bacha – i když se dnes český Facebook a Twitter zajíkají zlobou, Babišovi to na popularitě vůbec ubrat nemusí.

3. Zajímá mě jedna věc. Všechna tahle oficiální zjištění pořád přicházejí z EU. Z toho údajně pitomého Bruselu, který je plný neschopných byrokratů a odtržený od reality a příliš pomalý. Kdy přesně se dočkáme vyšetření těchto krásných věcí ze strany českých orgánů? Nejsou přece pomalejší než ten hloupý Brusel, že ne? A nikdo je nezdržuje, že ne? Čekáme.

Facebook: Martin Jaroš

Není zde článek celý?