UP: Ukrajina vyzvala EU k zákazu vstupu pro ruské lodě do evropských přístavů

Ukrajina vyzvala EU, aby zakázala vstup ruským lodím do evropských přístavů. Jak uvádí Ukrainskaja Pravda, ředitel oddělení politiky a komunikací ukrajinského ministerstva zahraničních věcí Alexej Makejev vyzval Evropský parlament, aby Ukrajině poskytl větší podporu a posílil svou vedoucí úlohu při formování mezinárodní reakce na „ruskou agresi“.

Makejev vyzývá hlavní instituce Evropské unie a členské státy, aby zakazovaly vstup ruským lodím z Taganrogu a Jejsku do evropských přístavů. Podle listu Ukrajinskaja pravda to diplomat řekl na společném zasedání Výboru pro zahraniční věci Evropského parlamentu a podvýboru pro bezpečnost a obranu v Bruselu.

„Dnes jsme slyšeli, že slovo sankce opravdu není populární, bohužel, zde v Bruselu a v mnoha evropských hlavních městech. Ale prosím, pochopte, že je to jediný mírový nástroj, který Evropané mají, aby zastavili ruské vojenské akce a agresi,“ řekl diplomat.

Poradil evropským poslancům, aby zvážili možnost zavedení nových sankcí, zejména zákazu pro ruské lodě z přístavů Taganrogu a Jejsku, aby vpluly do evropských přístavů.

Makejev vyzval Evropský parlament, aby Ukrajině poskytl větší podporu a posílil svou vedoucí úlohu při formování mezinárodní reakce na „ruskou agresi“.

Také vyzval k uznání akce Ruska jako agrese, jeho odsouzení a vyzval ruskou stranu, aby zastavila agresi. Diplomat navíc požádal o uznání 24 ukrajinských námořníků za válečné zajatce a vyzval Rusko, aby je propustilo.


Není zde článek celý?