V Kalifornii odložili vypuštění nosné rakety Falcon 9

Start v Kalifornii americké nosné rakety Falcon 9, která měla dopravit na nízkou oběžnou dráhu Země náklad pro misi Spaceflight SSO-A: SmallSat Express, byl odložen z neděle na 3. prosince kvůli dodatečné kontrole motoru druhého stupně a špatným povětrnostním podmínkám, informuje společnost SpaceX

„Vzdali jsme se zítřejšího pokusu o vypuštění Spaceflight SSO-A: SmallSat Express, abychom dodatečně otestovali druhý stupeň. Pracujeme na eventuálním startu 3. prosince,“ sdělila společnost SpaceX na Twitteru.

Agentura Jonhap informovala, že jihokorejské ministerstvo školství, vědy a techniky také v neděli potvrdilo, že start jeho nové družice, která měla být mezi ostatním dopravena na oběžnou dráhu raketou Falcon 9 SpaceX, byl odložen kvůli špatnému počasí. Podle nového termínu se má konat ze základny Vandenberg v Kalifornii 3. prosince přibližně v 10:32 místního času.

V rámci mise Spaceflight SSO-A: SmallSat Express měla raketa Falcon 9 dopravit na nízkou oběžnou dráhu Země 64 kosmických přístrojů různých komerčních a státních společností. Mezi nimi je 15 mikrosatelitů (10-100 kg) a 49 CubeSat, malých umělých družic Země pro výzkum vesmíru. 25 malých družic patří mezinárodním organizacím 17 zemí, včetně USA, Austrálie, Itálie, Nizozemí, Finska, Jižní Koreje, Španělska, Švýcarska, Velké Británie, Německa, Jordánska, Kazachstánu, Thajska, Polska, Kanady, Brazílie a Indie.


Není zde článek celý?