V roce 2019 má začít testování tanku Armata

Státní testování nejmodernějšího ruského tanku Armata má být zahájeno v roce 2019. V pondělí to oznámilo informační oddělení ruského ministerstva obrany.

„V zájmu pozemních vojsk byl vyvinut tank T-14 založený na univerzální platformě Armata, který dokončil tovární testy. V roce 2019 má být zahájeno státní testování tohoto bitevního stroje ve vědeckovýzkumných ústavech ministerstva obrany RF,“ uvádí se ve zprávě.

Informační oddělení připomnělo, že T-14 je jediný tank třetí poválečné generace na světě. „Je to principiálně nový a plně ruský projekt. Věž T-14 není obyvatelná. Posádka bude poprvé umístěna do obrněné kapsle oddělené od ostatního bojového komplexu.“

Tank Armata je určen k boji v bezprostřední blízkosti nepřítele, k podpoře útoku motostřeleckých jednotek, opevňovacích zařízení a živé síly nepřítele v úkrytech a ve volném terénu.

Jurij Borisov, vicepremiér Ruska, již dříve prohlásil, že Ozbrojené síly RF nemají v plánu hromadně kupovat tanky Armata kvůli tomu, že jsou drahé. Místo toho mají být vyčleněny menší prostředky na modernizaci stávajících tanků, například, T-72.


Není zde článek celý?