Vláda už nebude zasedat za kuropění. Už má odmakáno a Babiš povolil opratě?

Už je to uděláno, už je to hotovo. To si zřejmě řekl Andrej Babiš a rozhodl se povolit svým ministrům opratě a zasedání vlády nově svolávat na rozumnější čas. Končí tak děsivá šestá hodina, v kterou podle prezidenta ještě slušní lidé beztak spí, a nově se bude kabinet scházet až po obědě.

Nejvíc si zřejmě oddychnou novináři, pro které bylo brzké vstávání noční můrou, ze které se většinou probrali až po tiskové konferenci, na níž se běžně stejně nedozvěděli nic jiného, než že vláda pod Babišovým vedením plní plán na 120 procent a sám premiér přichází pouze s dobrými nápady.

Proč však najednou předseda vlády, který je ze svého podnikatelského života zvyklý vstávat za úsvitu, aby mohl celý den mnoha různými způsoby vydělávat své miliardy, přesunul jednání na pondělní třináctou hodinu?

To už se najednou nemusí makat od šesti, ale stačí si pracovní dobu zkrátit o celých pět hodin? Vypadá to, že Babiš už nikam nespěchá. Ne že by už stihl udělat všechno, co potřebuje, aby konečně vládl absolutně, ale má čas.

Ověřil si totiž, že mu v naší společnosti projde naprosto všechno, a proto další represe nemusí instalovat rychle, ale má na všechno spoustu času. Zprvu téměř bezvýznamná zpráva tak začíná lehce budit strach.

Andrej Babiš nedělá nic bez pečlivého rozmyslu a dlouhodobého plánování. Když se tedy rozhodne,že svým poddaným povolí, musí mít jistotu, že si to může dovolit. Po ohlasu veřejnosti na možný únos Babiše mladšího na Krym se ukázalo, že teď už je ten moment, kdy je absolutním pánem situace a nikdo ho nebude obtěžovat v mocenském rozletu.

Není zde článek celý?