Voják s tmavou pletí se nastydl a chce zažalovat britskou armádu u soudu

Bývalý voják původem z Ghany žádá na britské armádě 150 tisíc liber šterlinků za to, že se nastydl na cvičení v roce 2016. Oznámily to bulvární noviny The Daily Mail.

Michael Asiamah byl narozen v Ghaně, je ale občanem Velké Británie. V roce 2016 sloužil v ozbrojených silách a podle jeho slov mu důstojníci nepomohli s teplým oblečením. 36letý muž tvrdí, že velení nebralo ohled na jeho africký původ.

Asiamah tvrdí, že ho nikdo nevaroval o tom, že je třeba si vzít teplé rukavice, boty a ponožky a musel v průběhu pěti hodin poslouchat přednášky venku za chladného březnového počasí. O týden později se zúčastnil cvičení na rovině u Salisbury. Trvalo 18 hodin, od časného rána až do pozdního večera. Kdy si Asiamah postěžoval, že mrzne, řekli mu, že musí trpět a ve cvičení pokračovat, a poté voják onemocněl.

Ve své žalobě se odvolává na průzkum z roku 2009, v němž se tvrdí, že pravděpodobnost nachlazení u vojáků britské armády s tmavou pletí je 30krát větší, než u jejich kolegů bělochů.

Představitelé ozbrojených sil tato obvinění zamítli a prohlásili, že Asiamah dostal veškerou nezbytnou výstroj. Podle informace novin neplánuje armáda jeho požadavkům vyhovět a bude hájit své stanovisko u soudu.


Není zde článek celý?