Zaorálek se zaradoval, že u nás není americký radar, takže jsme v bezpečí

Když byl Lubomír Zaorálek ministrem zahraničí, naštěstí se zdálo, že šel trochu do sebe a nejhorší předpovědi a obavy se nenaplnily. Teď už je zase v plné formě, jako to bylo za předsedy Paroubka, který byl nejřív pro americký radar v Brdech, protože „to nějak nepobral“. Když to pobral, asi na základě své oblíbené četby průzkumů veřejného mínění, tak otočil. Teď to v době napjatých vztahů s Ruskem Zaorálek zase vytáhl.

Na Twitteru napsal: „Kdyby u nás byl radar USA, říká Alexandr Vondra, byla by jistota, že na nás Rusko nezaútočí. To je ale iluze. Kdyby u nás byl radar, byli bychom vydáni napospas nevypočitatelným rozhodnutím dnešního prezidenta USA. S jedinou jistotou, že první útok půjde na ‚oči‘ protivníka… A odborníci říkají, že útok na radar by byl veden jadernými zbraněmi. Proto byl skvělý nápad umístit radarovou základnu USA, která stála původně v širém oceánu, kousek od našeho hlavního města.“

Kdo přitakává je jasné. Sputnik nelenil a hned exministra citoval.

Ještě že jsme neměli jaderné zbraně, jako je měla Ukrajina, která se jich vzdala výměnou za jistotu svých hranic. Mohli jsme je v rámci naší bezpečnosti předat Kremlu. Ukrajina teď ovšem nemá ani jaderné zbraně, ani jistotu hranic, tak není jasné, jestli to moc funguje.

Zaorálek má teď vůbec období chrleí perel. Jak sdělil v rozhovoru pro Info.cz ohledně Ruska a Číny: „Já jsem dlouhodobě přesvědčený, že by nás nikdo nerozkládal a neohrožoval, pokud bychom se nedrolili jako společnost my sami. Význam snah, o kterých mluví zpráva BIS, je menší, než si představujeme. Hlavní chyba je v nás samých. My sami jsme sobě největší hrozbou a největším nepřítelem.“

Vlastně je to pravda. S lidmi tohoto typu jsme pro sebe skutečně největším nebezpečím my sami.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?