Zdroj: Odchod USA ze Sýrie by mohl odhalit válečné zločiny koalice

Stažení amerických vojsk ze Sýrie by mohlo odhalit válečné zločiny mezinárodní koalice, zejména pak ohledně operace v Rakce. Uvedl to vojenský diplomatický zdroj.

„Nadcházející stažení amerických vojáků ze Sýrie pravděpodobně odhalí četné válečné zločiny, které spáchala mezinárodní koalice během tzv. boje proti IS (Islámský stát, organizace zakázaná v Rusku, pozn. red.). Především se to týká Rakky, která byla pompézně osvobozena v říjnu roku 2017. Toto město se kvůli leteckému bombardování koalice stalo městem duchů,“ uvedl zdroj.

Zdroj dále upozornil na skutečnost, že Spojené státy, Velká Británie a Francie nyní tvrdí, že je nepřípustné provádět nepatrné operace proti teroristům An-Nusrá v Idlibu. Za hlavní důvod obav označily země možné utrpení civilního obyvatelstva v dané provincii.

Zdroj prozradil, že během operace určené k osvobození Rakky, v níž se teroristé IS „kryli“ civilisty, poslal Washington, Londýn a Paříž na dané místo svá letadla, která bombardovala obytné čtvrti města.

„Dodnes nemůže být Rakka odminována, ale dokonce ani zbavena tisíce mrtvol nacházejících se pod ruinami města. Ve městě pravidelně propukají epidemie a infekční choroby, v jejichž důsledku, a také kvůli nedostatku fungujících nemocnic a lékařů, umírají civilisté, včetně dětí,“ dodal závěrem vojenský diplomatický zdroj.


Není zde článek celý?