11 měsíční dítě bylo zachráněno pod troskami domu v Magnitogorsku (VIDEO)

Záchranáři v Magnitogorsku našli živé dítě pod troskami domu, který 31. prosince vybuchl kvůli úniku plynu. Informoval o tom guvernér Čeljabinské oblasti Boris Dubrovskij. V současné době je dítě v kritickém stavu a bylo evakuováno do dětské nemocnice.

„Záchranáři zaslechli pláč. Dítě bylo zachráněno díky skutečnosti, že bylo v posteli a důkladně zabaleno,“ napsal Dubrovský.

Jak informují ruské zdroje, psi vycvičení k hledání objevili miminko uprostřed hromady stavebních trosek. Nacházelo se tam po dobu 35 hodin, v plenkách a zabalena do deky v posteli, a když křičela, uslyšeli ho psi. Dítě bylo ihned převezeno do dětské nemocnice pod dohledem lékařů. Stav dítěte byl hodnocen jako závažný. Utrpělo těžkou omrzlinu a vnitřní zranění hlavy.

K výbuchu plynu došlo v 10patrové budově v Magnitogorsku ve 4 hodiny ráno moskevského času a bylo zničeno 48 bytů. Ostatní obyvatelé domu byli evakuováni kvůli možnému zřícení dalších bloků. Podle slov guvernéra Dubrovského je znám osud 52 obyvatel bloku, po ostatních 68 lidech se pátrá.


Není zde článek celý?