Andrej Babiš ukázal v televizi vylepšené grafy: Ministr Ťok neumí prodat svoji dobrou práci při stavbě dálnic

Předseda vlády Andrej Babiš v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce prohlásil, že ministr dopravy Dan Ťok dělá dobrou práci, ale jenom ji neumí prodat. Premiér ukázal divákům grafy stavby dálnic, které se v průběhu pořadu ukázaly jako účelově vylepšené pro potřeby televizního vystoupení. Babiš do svého přehledu nově postavených dálnic započítal i nově opravené úseky dálnice D1.

Na výhrady moderátora reagoval přáním, aby změnil s novým studiem i svoji komunikaci. Moravec by Babiše podle jeho představ neměl konfrontovat s nespokojeností veřejnosti se stavem a rychlostí staveb dálnic. Grafy Andreje Babiše o vývoji stavby dálnic jsou přitom odlišné a nesrovnatelně úspěšnější, než jaké ukazuje ministerstvo dopravy na svých stránkách. Babiš ukazoval, jak se dálnice skvěle staví. Podle Babiše se ještě nikdy neinvestovalo tolik jako za jeho vlády. Problémy přitom házel na někdejšího ministra dopravy Víta Bártu. Zapomněl uvést, že finance i dopravu má již 5 let v moci jeho hnutí ANO.

Václav Moravec premiéra také konfrontoval s tím, že všechny předcházející roky byla uvedena do provozu naprosto minimální délka dálnic. V roce 2018 pouze čtyři kilometry. Babiš do svého přehledu nově postavených dálnic započítal i nově opravené úseky dálnice D1. Tím se ukázalo, že Babišovy grafy jsou upraveny pro jeho vystoupení v televizi. Bagatelizoval přitom informace Nejvyššího kontrolního úřadu a snažil se shodit jeho šéfa, kterého si sám nemohl jmenovat.

Babiš posléze prohlásil, že česká ekonomika je lepší než německá.

Babiš po ostudné zkušenosti, kdy ho naposledy v OVM ponížil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš důkazy o jeho konfliktu zájmů, byl v pořadu s moderátorem Moravcem raději sám. Moderátor ale zastal úlohu jeho oponenta.

Není zde článek celý?