Babiš: Česko má by jedním z inovačních lídrů Evropy (VIDEO)

Premiér při své cestě po tuzemských vědeckých centrech navštívil i Ústav fyziky plazmatu AVČR v Praze. V této souvislosti včera sdílel přehledné video a podotkl, jak ohromný potenciál Česko má ve vědě a výzkumu.

Svůj příspěvek s videem Andrej Babiš okomentoval následovně: „Že mě dost baví finance a zahraniční politika, to jste si ale všimli. Já se ale nadchnul i pro to, aby bylo Česko do několika let jedním z inovačních lídrů Evropy. Ve vědě a výzkumu máme ohromný potenciál a úžasné lidi. V týdnu pokračovala moje cesta po našich vědeckých centrech. Začali jsme v Ústavu fyziky plazmatu, mrkněte na krátké video.“

Babiš v rozhovoru promluvil o cílech a řekl, že na Zemi potřebujeme dostat energii hvězd a jedním z hlavních cílů je zaměření činnosti ústavu na vytvoření energie z jiných zdrojů. Jako svědectví toho, že se Česko chce stát jedním z inovačních lídrů Evropy, slouží Tokamak (zařízení, vytvářející toroidální magnetické pole, používané jako magnetická nádoba pro uchovávání vysokoteplotního plazmatu). Ještě jedním zmíněným zaměřením jsou výzkumy laserové infrastruktury PALS.


Není zde článek celý?