Babiš na Primě: One Man Show s úsměvem a kurzem babištiny jako bonus

Po tragickém výkonu u Václava Moravce se Andrej Babiš představil v Partii na TV Prima. Opět bez oponenta, protože se obává střetu, a s moderátorkou, která ke svojí úloze přistoupila tak trochu jinak než Moravec. Václav Moravec po premiérovi chtěl konkrétní odpověď na jasnou otázku. Terezie Tománková na TV Prima Babišovi položila opatrnou otázku a čekala pět minut, než Babiš své nekonkrétní odpovědi plné prázdných frází vysype. Pořad tak spíše než partii, duel nebo debatu připomínal One Man Show s úsměvem, kde moderátorka plnila funkci nahrávačky.

Premiér tradičně neřekl nic. Klasické já jsem prosadil, já jsem vybral, já jsem vymyslel, já rozumím podnikání, já jsem ušetřil, já jsem zařídil, já stavím.

Krajně opatrně balancoval při vysvětlování svého postoje ke kauze Huawei. Řekl, že NÚKIB nemá důkazy, a současně říká, že chce být ve střehu. „Huawei organizuje v Bruselu konferenci. Varování platí a my se podle toho řídíme,“ řekl například.

Premiér uvedl, že varování NÚKIB bylo překvapení, a současně v druhé větě řekl, že BIS před Huawei varuje od roku 2013. Zřejmě jedinou zajímavou zprávou je, že podle Babiše byli za ministryní Novákovou zástupci společnosti Home Credit (tedy PPF) a vyjádřili obavy, že prý budou mít složité podnikání v Číně.

Součástí pořadu byla i další lekce z babišštiny. Jazyka, kterým mluví pan premiér. Několikrát řekl: „My jsme vrchovaný stát.“ Chystá se udělat „bezpečnostné analýzy“. A každý ministr je jiný, protože „mám životné tempo, oni mají jiné životné tempo“.

Celkové vyznění pořadu bylo takové, že divák si nebyl jistý, zda se dívá na debatu v nezávislé televizi, nebo na předvolební PR kanál hnutí ANO.

Není zde článek celý?