Babiš přišel poprvé od dubna na interpelace. Vynadal mu Kalousek i Piráti

Premiér Andrej Babiš poprvé od dubna dorazil na písemné interpelace do sněmovny. A místo odpovědí se poslanci opět dočkali pouze dehonestace, Piráty nazýval „kluky“ a stěžoval si.

Babiš nepřiznal žádnou svoji chybu, naopak se snažil vymluvit z toho, proč interpelace ignoruje. „Nevím, o čem tady kolegové mluví. Chápu, že to je příležitost se tady zviditelňovat. Když se mě novináři ptají, proč sem nechodím, tak právě proto, protože to je plácání,“ prohlásil.

Pirátům pak vzkázal: „Mohli jste jít do vlády, kluci.“ To si ale další poslanci nenechali líbit. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek předsedovi vlády řekl, že dělá pouze mediální propagandu. „Piráty nazýváte kluky. Já také, ale v bufetu. Ale tady je prostě budete nazývat poslanci, protože to jsou poslanci, protože byli řádně zvoleni, tak nedehonestujte pány poslance a paní poslankyně,“ uvedla poslankyně STAN Věra Kovářová.

„Kdybychom chtěli někomu vysvětlovat, jak vypadá pohrdání parlamentní demokracií, tak mu ukážeme tyhle ukázky. Když někdo nazývá parlament žvanírnou, podrývá důvěru občanů v parlamentní demokracii,“ řekl Babišovi šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Není zde článek celý?