Blokáda Pražského hradu se blíží. Upozornit na nehorázné kontroly se chystají stovky lidí

17. listopad na Hradčanském náměstí, kde se demonstrovalo proti politice Miloše Zemana | FOTO: archiv

Jak již dříve informoval deník FORUM 24, v neděli 3. února se chystá blokáda vchodu na Pražský hrad, jejímž cílem je upozornit na nesmyslné kontroly u vstupu na nejznámější pražskou památku.

Na facebookové události se o věc zajímá více než 1500 lidí. Jak to proběhne? „Naším cílem je na tuto skutečnost upozornit a to poněkud nestandardním způsobem. Pojďme společně (pokojně) ZABLOKOVAT vstup do této památky. Co k tomu potřebujeme?Velký batoh nebo krosnu plnou nejrůznějších věcí (doporučujeme do oblečení vložit malé kovové objekty, které spustí upozornění u detekčního rámu), TEPLÉ OBLEČENÍ!, dostatek trpělivosti (zabere čas vystát frontu, vaše zavazadlo bude u vstupu prohledáno příslušníky Policie ČR), ochotu sdílet důvod protestu s ostatními návštěvníky Pražského hradu,“ píší organizátoři na stránce.

Ti, kdo přijdou vchod zablokovat, sdílejí pocit, že „pro potenciálního teroristu není nic jednoduššího, než se vmísit do nekontrolované fronty návštěvníků i s výbušným zařízením a následně ho odpálit“. A tak jsou opatření nesmyslná.

„Ve světě, a to zejména mezi mladými lidmi, je takový způsob protestu oblíbený. Vzpomeňme například na jednu nejmenovanou síť rychlého občerstvení a plýtvání jídlem. Zatímco věkově nejstarší a také úplně ti nejmladší se nad tím nijak nepozastavovali, našla se skupina lidí, kteří do provozovny přišli a začali objednávat jako o život. Manažer prodejny, pod vidinou zisku, povolal všechny pracovníky, a zatímco se jídlo plnilo do sáčků, skupina odešla. Efekt takového protestu byl téměř okamžitý,“ popsal svou inspiraci k tomuto druhu protestu organizátor Miro Semecký v rozhovoru pro deník FORUM 24.

„Podle mého názoru se Hrad začal uzavírat až po úspěšném proniknutí členů skupiny Ztohoven na jeho střechu. Po této akci padaly hlavy a hradní pán si uvědomil, že je tady zřejmě něco špatně. Dlouho v sobě dusil zlost, zavedl kontroly a nakonec červené trenky teatrálně spálil,“ doplnil Semecký.

Není zde článek celý?