Budou Trumpovi řídit Světovou bankou? To je docela možné

Nynější hlava Světové banky Jim Jong Kim předčasně odchází ze své funkce. Mezi možnými kandidáty, kteří by ho měli nahradit, je i dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová. Informuje portál Novinky.cz s odvoláním na Financial Times.

Podle Financial Times americký prezident Donald Trump přemýšlí nad kandidaturou své dcery na post šéfky Světové banky, zdroj informace však není znám.

Zpráva o možném působení Ivanky jako ředitelky Světové banky už vyvolala kritiku řady oponentů amerického prezidenta.

„Ze všech lidí v USA, kteří by mohli být prezidentem Světové banky, je určitě nejvíce kvalifikovaná Ivanka Trumpová, která přišla o svou módní značku a náhodou je dcerou prezidenta,“ uvádí portál Novinky.cz sarkastický komentář kalifornského kongresmana Teda Lieu.

„Tohle je jeden z nejvíce směšných návrhů, jaký jsem kdy slyšel. Nepotismus je jen formou korupce, takže mě to nepřekvapuje. Úroveň absurdity je ale dech beroucí,“ řekl americký miliardář Tom Steyer.

Novinky.cz se také odvolávají na The Guardian, podle kterého nominace amerického prezidenta tradičně vedly ke jmenování do čela banky, což platilo i v případě Kima v době úřadování Baracka Obamy.

Běžně Ivanka Trumpová obsazuje post poradkyně Bílého domu. Mezí dalšími možnými kandidáty na zmíněnou pozici jsou náměstek amerického ministra financí David Malpass a bývalá velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haleyová.


Není zde článek celý?