Bývalý náčelník české armády a šéf Glomex MS přesměruje firmu jinam

Prezidentem zbrojařské společnosti Glomex Military Supplies je od ledna bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář, jehož pracovní náplní bude definování strategie firmy a kontakt s partnery a zákazníky. O události informoval portál Aktuálně.cz.

Uvádí se, že se Bečvář hodlá zaměřit na obchodní příležitosti ve frankofonních zemích a rozšířit spolupráci firmy s francouzským obranným průmyslem. Portál uvedl, že šedesátiletý Bečvář působil jako voják celý svůj profesní život. Do vojenského důchodu odešel v létě roku 2018, kdy ho ve funkci náčelníka generálního štábu vystřídal Aleš Opata. Podle zdrojů Josef Bečvář v minulosti působil ve vedení Vojenské policie a byl vojenským přidělencem ve Francii.

Svou novou pozici ve společnosti Glomex MS bývalý náčelník generálního štábu okomentoval pro portál České noviny následovně: „Poté, co jsem dosáhl kariérního vrcholu v Armádě ČR, jsem se rozhodl zahájit druhou kariéru jako manažer v soukromé společnosti, logicky v oboru, kde jsem desítky let působil a v němž se vyznám.“

Bývalý voják dále dodal, že ho tato práce zaujala díky možnému profesnímu růstu a díky práci na týmových projektech. „Glomex MS je menší a mladá společnost obranného a bezpečnostního průmyslu, která mi dává možnost od počátku působit jako výkonný manažer a odborně v ní růst,“ dodal Bečvář. Důvodem jeho zájmu o spolupráci s Francií jsou letité zkušenosti s francouzským obranným průmyslem, které získal během svého působení v dané zemi.

Podle Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky (AOBP) byla společnost Glomex MS založena v roce 1998 a zabývá se dodávkami a údržbou vybavení pro speciální jednotky, letectvo a policii. Mezi hlavní produkty patří noční vidění, systémy pro identifikaci v boji, průzkumné letecké bezpilotní prostředky, ochranné vybavení pro piloty, padákové systémy a speciální letecké vybavení.

Společnost převážně dodává bezpečnostní technologie ozbrojeným složkám v ČR, ale také složkám ve střední a východní Evropě. V minulosti tato společnost získala několik zakázek pro českou armádu či policii. Glomex MS je součástí investiční skupiny Glomex Invest, má statut akciové společnosti a její tržby za rok 2018 překročily částku 300 milionů korun. Jednou z největších zakázek firmy je servis dvou armádních airbusů, a to na období 2016-2021 za 387 milionů korun bez DPH.


Není zde článek celý?