Člen Rady Českého rozhlasu Kňourek: Čučkaři z mainstreamu se vloni zásadně znemožnili

Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se v Parlamentních listech tvrdě vyjádřil na adresu českého mediálního „mainstreamu“. Podle něj již můžeme sledovat známky cenzury, které mají ochránit liberálně-demokratickou doktrínu. Češi však nejsou „blbí a poznají lež“.

V článku pro portál Parlamentní listy Kňourek zopakoval, že největším problémem české i světové žurnalistiky je neobjektivita a hyperkorektnost.

„S tímto pokrytectvím přímo souvisí stav, že většina mainstreamu dnes neinformuje, ale bojuje. Nejen proti jiným názorům, ale i o vlastní přežití. Náklad i sledovanost klesají, lidé naše média neberou vážně a leckdy z nich mají i legraci,“ zopakoval svůj názor Kňourek, který vyjádřil v rozhovoru pro portál Parlamentní Listy minulý rok.

Podle něj lze sledovat zintenzivnění informační války i projevy cenzury, které mají vytlačit „závadné“ názory a postoje odporující tzv. liberálně-demokratické doktríně.

„Všichni jedou podle stejného mustru: tady láska, támhle nenávist. Na povel. Když jde o témata, jako jsou migranti, multikulturní společnost, sexuální menšiny, gender, Václav Havel, Madeleine Albrightová, George Soros a bůhví kdo ještě, povinně milují. Cožpak tohle je novinařina?“ klade si řečnickou otázku radní.

Dále se pozastavil nad iluzí plurality v českých médiích. Podle něj nejsledovanější portály nebo deníky sice poskytují prostor pro velký počet komentátorů, ti však zastávají většinou podobný názor.

„Můžete to vidět v České televizi i v Českém rozhlase. V pořadech jsou hosty stále tytéž tváře mediální scény. Ano, je jich dost a z různých redakcí, čímž vzniká falešná iluze o širokém názorovém spektru. Problém ale je, že mají totožné postoje a preference,“ upozorňuje člen Rady Českého rozhlasu.

Podle něj by bylo přínosnější, pokud by místo velkého množství komentátorů s identickým názorem měl čtenář či divák k dispozici dva s názorem naprosto odlišným. Spolu s tím však upozorňuje, že se Češi nedají tak snadno zmanipulovat.

„Češi prostě nejsou blbí, poznají, když se lže, fixluje, manipuluje, zatajuje, nálepkuje, cenzuruje. Mají na to historický čich,“ upozornil.

Právě z tohoto důvodu mediální mainstream prohrává:

„Když to shrnu, čučkaři a lepšolidé (výstižná přirovnání, proč je nepoužít) se podle mě před širokým obecenstvem v roce 2018 rozhodující měrou znemožnili. Drtivě většinová netweetující neelita je totiž z jiného těsta a každodenní štěkání do prostoru a pomlouvání jiných není smyslem jejího života.“

Proto podle něj „čučkařům“ nezbyde nic jiného než spoléhat na své mediální golemy. Ti jsou však ve svém umělém světě přesvědčeni, že vyhráli.


Není zde článek celý?