Dan Přibáň: Vláda stát neřídí, neví, co se děje, plány jí vůbec nevycházejí

Cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň často krátce a trefně komentuje politický vývoj České republiky. Je vytrvalým kritikem Miloše Zemana, Andreje Babiše, komunistů a dalších extremistů. Ke konci týdne ho pobavil údajný výsledek hospodaření státu za minulý rok. Podle informací, které přednesla ministryně financí Alena Schillerová, stát skončil hospodaření s přebytkem 2,9 miliardy korun oproti plánovanému padesátimiliardovému schodku. Dan Přibáň píše:

„Sice byly postaveny jen čtyři kilometry dálnic a stát nutně potřebuje investice, kterých se mu nedostává, reforma školství nikde, digitalizace státní správy je špatný vtip, o EET už se raději mlčí, ale haleluja, ušetřili jsme! Opravdu skvělí správci majetku! Mimochodem, už se zase sekli v plánovaném schodku rozpočtu, už zase o několik desítek miliard. Vůbec jim nevychází jejich plány, vypadá to, že vůbec neví, co se bude dít. Stát nikdo neřídí, jede tak nějak sám, ovšem nikoli díky vládě, ale navzdory jí.“

Na adresu Andreje Babiše také Přibáň v rozhovoru pro Revue FORUM řekl, že nechápe, jak ho může někdo volit. „Babiš je něco, co nechápu. Třeba Okamuru musí volit někdo, kdo je zabedněný, ale má strach, který sám Okamura pomáhá vytvářet. Chápu, proč jej volí, a je mi ho líto, že se nechá takhle zblbnout. U Babiše ne. Je to asi kombinace zabedněnosti s naivitou. Už je o něm známo tolik z jeho podivné minulosti a současnosti, ale po lidech kloužou všechny jeho průsery, jako by se nic nedělo. Nevím, co si myslí. Jediné moje vysvětlení je, že jeho voliči nesledují, co se děje. Vše vnímají povrchně. Prostě uvěřili tomu, že všichni kradou a on jediný ne. To je ten největší omyl. On byl vždycky spojený s politikou. Všechny peníze, které má, vydělal díky vazbám na politiky,“ uvedl v rozhovoru cestovatel.

Přibáň se objevuje také na demonstracích proti Babišovi a Zemanovi. Na jedné z nich deníku FORUM 24 řekl: „Myslím si, že je problém to spojenectví takových dvou slizounů. Tím, že nechtějí mít žádnou vlastní zpětnou vazbu a nejsou schopní férově odejít. Jakmile jich je tam víc, zalepí se do sebe a strašně špatně se dostávají pryč“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?