Exotická oběť na Příbramsku: hasiči zachránili velblouda u hulínského rybníka

Středočeští hasiči na Příbramsku se na Silvestra věnovali zcela ojedinělému případu záchrany. V dopoledních hodinách vyjížděli do Hulína s cílem vytažení velblouda z bahna v místním rybníku.

Podle portálu idnes.cz majitel velblouda po neúspěšném pokusu pomoci svému zvířeti zavolal na tísňovou linku a nahlásil pád velblouda.

Záchranné akce se účastnilo horolezecký oddíl z Benešova a hasiči ze Sedlčan, informuje portál pribram.cz. Podle zprávy se podařilo vytáhnout zvíře z bahna po necelé hodině. Hasiči museli odstranit oplocení, které bránilo operaci, a velblouda vytáhli na břeh pomocí bagru.

Následně ho hasiči ihned předali k ošetření veterináři, který se této akce účastnil a potvrdil, že život zvířete není v ohrožení.

Portál idnes.cz uvedl, že exotické zvíře pochází z blízké minizoo nacházející se v areálu penzionu Hulín. Zapadlého velblouda objevila v bahně ošetřovatelka.

„Ráno tu pršelo, tak zřejmě sklouzl po bahně z kopečka dolů. Místo okolo rybníka jsme upravili, aby se to neopakovalo,“ okomentoval nešťastnou náhodu majitel minizoo Vlastimil Hejsek.


Není zde článek celý?