Facebook je stejně nebezpečnou drogou jako heroin

Podobnost závislosti na Facebooku a závislosti na drogách spočívá v tom, že lidé závislí na sociálních sítí, stejně jako narkomani, mají stejnou touho po této „droze“ a nepřestávají s jejím užíváním.

Američtí vědci srovnali lidi závislé na sociálních sítích s lidmi závislými na heroinu. Průzkum byl zveřejněn v časopise Journal of Behavior Addictions. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Průzkumu týkajícího se závislosti na sociálních sítích se věnovali vědci z Michiganské univerzity. Podle vedoucí výzkumu, Dr. Dara Meshiho, využívá sociální sítě asi třetina lidí na celém světě, přičemž značná část z nich má příznaky vypovídající o závažné závislosti. V daném experimentu lékař navrhl celkem 71 účastníkům, aby si změřili úroveň závislosti na Facebooku.

Ukázalo se, že většina z nich vykazovala známky duševních poruch. Psychiatři tyto známky srovnávali s drogovou závislostí.

„Narkomani se obvykle nepoučí ze svých chyb a i když znají závažné následky svých činů, i nadále drogu užívají. V tom jsou si s uživateli sociálních sítí podobní,“ uzavřel situaci Dr. Meshi.


Není zde článek celý?