Fiala zkritizoval brutální zásah španělské policie. K takovému Západu patřit nechci

Místopředseda SPD Radim Fiala zveřejnil šokující video, které zachycuje brutální zásah španělské policie proti demonstrantům. Podle politika se tak Evropská unie začala všestranně měnit v diktaturu.

„Podle ODS patříme na Západ. Na takový západ patřit nechci. Podívejte se na brutální zásah proti protestujícím. Kdyby se toto stalo v Rusku, Kalousek a spol. by se mohli zbláznit. Evropská unie se mění v diktaturu formou i obsahem,“ napsal Fiala v komentáři k záběrům.

Facebook nám toto video kvůli jeho násilnému charakteru nedovolil zveřejnit na stránkách Sputniku.

Samostatně bylo video uveřejněno 16. ledna 2019 a nasbíralo skoro dva a půl milionu zhlédnutí. Diskutující uvádějí, že hrozný bezkontrolní zásah španělských bezpečnostních služeb proběhl na ulicích Barcelony. Ve většině případů jsou lidé šokováni, že se tohle stalo v klidné a demokratické Evropské unii.

Začátkem týdne se na ulicích Španělska konala protestní akce proti Uberu. V Madridu a v Barceloně se ke stávce připojily tisíce taxikářů, kteří požadovali přísnější pravidla pro taxislužby jako Uber a madridská Cabify. Taxikáři se sešli na náměstí Puerta del Sol v centru Madridu, kde skandovali a mávali transparenty a nápisy. Video si můžete prohlédnout zde.


Není zde článek celý?