Foldyna je velkou ostudou ČSSD. K čemu úcta, prohlásil o táboře v Letech

Není divu, že mají sociální demokraté problémy s voličskou podporou. Strana je rozdělená, o společném směřování všech členů nemůže být ani řeč. Navíc se hlasitě prezentují členové ČSSD, za které by se měla nejstarší demokratická strana u nás stydět. Mezi nejzářivější příklady patří Jaroslav Foldyna, podporovatel Putinových Nočních vlků, bývalý boxer a muž, který zesměšňuje třeba i koncentrační tábor v Letech.

Pořad Michaely Jílkové Máte slovo je svou dramaturgií koncipován přesně tak, aby v něm vynikli různí extremisté, křiklouni a exoti. Nejedná se totiž o debatu s rozumnými argumenty, ale spíše o překřikovanou mezi pozvanými hosty, kterou moderátorka pouze hrotí. Proto není divu, že Foldyna do konceptu skvěle zapadl a mohl prezentovat své nepřijatelné chování.

Řeč se sice točila kolem obědů pro školáky zdarma a vyjasnění si, zda mají mít nárok všechny děti, nebo jen ty z rodin, které nemají dostatečné finance na jídlo ve školní jídelně, ale Foldyna odbočil překvapivým směrem.

„Vykupujeme nějaké prasečáky, budeme tam stavět nějaká mauzolea za miliardy,“ řekl místopředseda ČSSD s tím, že kdyby se to nedělo, bylo by na obědy pro všechny děti, tedy i ty z bohatých rodin. Slova o prasečáku měla komentovat situaci v Letech u Písku, kde stál koncentrační tábor pro Romy. Nyní se zde, místo vepřína, má umístit památník obětem romského holokaustu.

Foldyna si miliardovou částku vymyslel, ale to by na jeho vystoupení nebylo to nejhorší, lhaní se totiž stalo koloritem současné politické kultury. Když byl sociální demokrat Jílkovou upozorněn, aby zachoval nějakou úctu, ukázal Foldyna, že by skvěle zapadl třeba do SPD. „A k čemu úcta?,“ zeptal se moderátorky.

Právě i extremisté od Okamury by fanouška ruského motorkářského gangu Noční vlci, velmi pochválili. Byl to totiž předseda SPD a jeho kolega Miloslav Rozner, kteří zpochybňovali existenci koncentračního tábora v Letech. Okamura sice spravedlnosti unikl, ale Roznera chce policie vydat od poslanecké sněmovny, aby ho mohla vyšetřovat.

Pokud Jan Hamáček nezačně něco s chováním svých spolustraníků dělat, může si být jist, že při dalších sněmovních volbách se bude bát o každý voličský hlas.

Není zde článek celý?