Guardian: Wagenknechtová řekla, že v r. 2019 vyjde německá levice do ulic jako žluté vesty

Šéfka německé levice Sahra Wagenknechtová prohlásila, že v letošním roce její hnutí vyrazí do ulic stejně jako takzvané hnutí žluté vesty, aby protestovalo. Informoval o tom deník The Guardian. Podle političky má být motivací protestů rostoucí nerovnost v Německu a také zklamání z vlády, která tento problém nedokázala vyřešit.

Sahra Wagenknechtová uvedla, že ji francouzské demonstrace přesvědčily o tom, že se změny dají uskutečnit i bez politické strany. Za hlavní motivaci protestních akcí přitom označila růst nerovnosti v Německu, stejně jako zklamání související s nepodařenými pokusy vlády o adekvátní řešení tohoto problému.

„Na nadcházející rok máme velké plány, a to proto, že vidíme, jak lidé, zvláště ti, kteří po mnoho let neměli politický hlas, ho nalézají v protestech. Když vyrážejí do ulic protestovat, pak může dojít k politickým změnám. Právě to dnes pozorujeme ve Francii,“ poznamenala Sahra Wagenknechtová.

Politička přitom zdůraznila, že nepodporuje násilí. Šéfka levice však prohlásila, že má pochopení pro ty, kteří násilí chápou jako nutnost k vyjádření svého hněvu.

„Myslím, že je naprosto nesprávné vnímat hnutí žlutých vest ve Francii jen jako násilí,“ domnívá se Sahra Wagenknechtová. „Ano, mezi demonstranty jsou, samozřejmě, i lidé, kteří mají sklony k násilí, ale toto hnutí je mnohem širší.“


Není zde článek celý?