Independent: Každé páté dítě ve Velké Británii nemá dost jídla, vládě je to jedno

Každé páté dítě ve Spojeném království žije v rodině, která si nemůže dovolit plnohodnotné stravování, uvádí Independent s odkazem na zprávu výboru na ochranu životního prostředí Parlamentu Velké Británie.

Podle tvrzení autorů zprávy zvýšené životní náklady, stagnace mezd a zahajování programu jednotného sociálního vyplácení vedlo ke stálému růstu potravinové nejistoty, která zůstává bez pozornosti vlády.

Poslanci obvinili vládu z mlčení ohledně potravinové nejistoty a vyzvali k vytvoření pozice ministra hladu, který by sledoval činnost různých úřadů s cílem vyřešení tohoto problému.

Podle zveřejněných čísel si 2,2 miliony Britů nemohou dovolit plnohodnotné stravování. Je to nejvyšší hodnota v Evropě. Podobný stav věcí autoři označují za ostudu, která nesmí pokračovat.

Výkonná ředitelka dobročinné organizace The Trussell Trust Emma Revie redakci oznámila, že kvůli neschopnosti bojovat s hloubkovými důvody chudoby vzniká stále větší potřeba potravinových fondů. Podle Revie organizace v loňském roce Britům vydala 1,3 milionů potravinových balíčků.

„To, že v této zemi někdo hladoví, není správné a lze tomu zabránit. Vláda už by měla přijmout konkrétní kroky, aby se Velká Británie stala zemí, kde každému občanovi budou stačit peníze na jídlo,“ myslí si ředitelka charitativní organizace. 


Není zde článek celý?