Íránský generál: Íránskou strategií je vymazat Izrael z politické mapy

Íránskou strategií je vymazat „sionistický režim“ Izraele z politické mapy. V pondělí to uvedl druhý brigádní generál Íránských revolučních gard, Hossein Salami.

„Oznamujeme, že pokud Izrael podnikne nějaké kroky k tomu, aby proti nám vedl válku, rozhodně to povede k jeho vlastní likvidaci a k osvobození okupovaných území,“ prohlásil Salami.

Dále dodal, že íránská strategie má odstranit sionistický režim z politické mapy a Izraelci k tomu přispívají svými zločineckými aktivitami.

Podobně situaci okomentoval i velitel íránského letectva, generál Aziz Nasirzadeh. Ten minulý týden uvedl, že íránští vojenští piloti jsou netrpěliví a že jsou připraveni bojovat proti Izraeli a odstranit ho z povrchu zemského.

Salami je známý pro svou agresivní rétorikou vůči íránským protivníkům. Dříve například varoval, že bude Tel Aviv „srovnán se zemí“, pokud napadne Sýrii. Zároveň naznačil, že Hizballáh donutí izraelského premiéra Benjamina Netanjahu „prchout na moře“ a ten by tak měl začít trénovat „plavání“.

Napětí mezi dvěma mocnostmi se vyostřilo kvůli pokračujícím leteckým útokům Izraele v Sýrii. Na začátku tohoto měsíce izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval podezřelé íránské síly v Sýrii, aby dané území okamžitě opustily. Přitom dodal, že Izrael „nepřestane útočit“.


Není zde článek celý?